Акторка Полтавського обласного театру Маргарита Томм.Вечір Полтавського земляцтва міста Москви на Арбаті, 9

У Культурному центрі України в Москві відбулася театрально-концертна програма Полтавського академічного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя “З любов‘ю до М.В. Гоголя”, організована Полтавським земляцтвом міста Москви.

Юрій БЕЗКРОВНИЙ. Фото автора.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Директор театру Олексій Андрієнко та директор КЦУМ Володимир Мельниченко та полтавчанин Василь Бебко з короваєм.

Слово надано Миколі Гоголю.

Народний артист України Василь Голуб

Виступає полтавський гурт «Краяни».

Керівники Полтавського земляцтва Василь Бебко і Наталя Ківва та луганчанин Микола Чоломбітько.

Голова Кіровоградського земляцтва Віктор Горбатко з дружиною.

Квіти  полтавцям від московських полтавчан.

На сцені КЦУМ після успішного закінчення  полтавцями театрально-концертної програми.

На світлинах: Акторка Полтавського обласного театру Маргарита Томм. Директор театру Олексій Андрієнко та директор КЦУМ Володимир Мельниченко та полтавчанин Василь Бебко з короваєм. Слово надано Миколі Гоголю. Народний артист України Василь Голуб. Виступає полтавський гурт «Краяни». Керівники Полтавського земляцтва Василь Бебко і Наталя Ківва та луганчанин Микола Чоломбітько. Голова Кіровоградського земляцтва Віктор Горбатко з дружиною. Квіти  полтавцям від московських полтавчан. На сцені КЦУМ після успішного закінчення  полтавцями театрально-концертної програми.

Додаток:

В Полтаві, яку по праву називають духовною столицею України, діють 3 заклади мистецтв обласного підпорядкування: Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені М.В. Гоголя, обласний театр ляльок та обласна філармонія.

Професійний театр у Полтаві вперше було відкрито у 1818 році. Його першим директором став основоположник нової української літератури І.П. Котляревський. У трупі Полтавського вільного театру (таку назву мав заклад) налічувалося 15 артистів, серед яких був відомий російський актор-кріпак Михайло Семенович Щепкін.

Саме для цієї трупи Іван Котляревський написав свої драматичні твори „Москаль-чарівник” та „Наталка Полтавка”. У тому ж році, завдяки активній допомозі І.П. Котляревського, була влаштована благодійна вистава на Роменському ярмарку, збір коштів від якої дав змогу викупити з кріпацтва геніального актора, майстра сценічного реалізму М.С. Щепкіна.

1900 року в Полтаві відбулося урочисте відкриття нового театрального приміщення – Полтавського просвітницького будинку. До 50-річчя від дня смерті М.В. Гоголя театру було присвоєно звання „Гоголівський”.

У той час полтавський глядач мав можливість насолоджуватися грою неперевершених корифеїв сцени таких, як: М. Заньковецька, М. Садовський, М. Кропивницький, І. Карпенко-Карий, грою акторів театральної трупи під орудою П.К. Саксаганського (1924 р.), слухати музичні твори композитора М.В. Лисенка у виконанні автора.

Навесні 1936 року на базі Харківського комсомольського музичного театру було створено постійну трупу. Театр отримав назву “Державний театр музичної драми”. Першою виставою театру була опера „Сорочинський ярмарок” М. Мусорського у постановці В. Скляренка.

1937 року театр став обласним, і, таким чином, саме тоді розпочалось функціонування теперішнього обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя, творчий колектив якого став гідним продовжувачем багатих традицій, закладених попередниками.

За творчим профілем театр поєднав в собі драматичний і оперний жанри. У листопаді 1938 року, до 100-річчя від дня смерті І.П. Котляревського, театр здійснив постановку невмирущої “Наталки Полтавки” за участю народної артистки СРСР М. Литвиненко-Вольгемут.

 У 1953 році Полтавською міською владою було вирішено спорудити новий музично-драматичний театр, і за проектом архітекторів О. Крилова та О. Малишенка розпочалося його будівництво. На ознаменування 100-річчя від дня народження М.В. Гоголя 7 листопада 1958 року відбулося урочисте відкриття теперішнього приміщення музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя.

50-60 роки минулого століття – період високого творчого підйому і розквіту полтавського театру. Період 1970–1980 рр. закріпив за театром славу одного з найкращих в Україні. Гоголівців запрошували на гастролі у Москву і Ленінград, де під час гастрольного турне полтавські актори презентували виставу “Наталка Полтавка” на сцені „Государственного Академического Большого театра” за участю народного артиста СРСР І.С. Козловського, який розпочинав своє творче життя саме на сцені театру ім. М.В. Гоголя.

На базі театру неодноразово проводились заключні тури Республіканського, а потім Всеукраїнського конкурсу на краще виконання ролі Наталки у безсмертній п’єсі І. Котляревського “Наталка Полтавка”. Переможцями цього конкурсу ставали актриси театру: заслужена артистка України В. Волкова і артистка М. Томм.

Нині репертуарна афіша театру традиційно поєднує вистави музичного і драматичного жанрів. Це – нестаріюча опера І. Котляревського, М. Лисенка «Наталка Полтавка», музичні комедії «Ніч перед Різдвом» В. Кашперського та «Сорочинський ярмарок» О. Любченка за творами М. Гоголя, «Сватання на Гончарівці» Г. Квітки-Основ’яненка, „Мартин Боруля” І. Карпенка-Карого, „За двома зайцями” М. Старицького, мюзикл «Сестра Керрі» Р. Паулса, вистави зарубіжної драматургії „В очікуванні короля, або Обдурений чоловік” Ж.-Б.П. Мольєра та „Дорога моя Памела” Дж. Патріка, сучасна російська комедія „Різдвяні мрії старої діви” Н. Птушкіної, театралізовані концерти „Вечір російського романсу”, „Пісенні перлини України” та „Чарівний світ танцю”, вистави для дітей „Чіполіно” за твором Дж. Родарі, „Снігова Королева” Є. Шварца, „Кіт у чоботях” за твором Ш. Перро.

Сьогодні трупу театру складають досвідчені майстри сцени та молодь. Десять митців колективу носять звання заслужених і народних артистів: народні артисти України Н. Ножинова, Ю. Попов, Ж. Северін, В. Голуб, заслужені артисти України В. Репенко, О. Зазимко, В. Гостіщєв, В. Скакун, О. Шеремет, М. Дудник.

У театрі створені два додаткових підрозділи – симфонічний оркестр (диригент – засл. арт. України В. Скакун) і дитячо-юнацька театральна студія „Ну і дітки” (худ. керівник – Л. Лабзова). Концертні програми оркестру складаються з творів видатних композиторів світу та сучасної української музики.

Постановки дитячої студії увійшли до репертуару театру, заволоділи симпатіями юного глядача, завоювали визнання на багатьох театральних фестивалях.

У жовтні 2006 року театр відкрив свій 70-й ювілейний театральний сезон, що ознаменувався видатною подією – Полтавський обласний український музично-драматичний театр ім. М.В. Гоголя отримав статус академічного.

Завдяки різноманітному репертуару, театр здобув велику популярність у полтавської громади. Останні роки він активно демонструє свої кращі вистави на теренах області під час гастрольної діяльності та участі у всеукраїнських і міжнародних фестивалях.

У вересні 2008 року, напередодні 200-річчя від дня народження геніального письменника, нашого видатного земляка М.В. Гоголя, приміщення обласного музично-драматичного театру закрито на капітальну реставрацію. Адреса театру: 36020, м. Полтава, вул. Жовтнева, 23, Тел./факс (805322) 7-33-92, 7-24-40. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

http://www.obladmin.poltava.ua/main/2687.htm

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка