Земляцтва регіонів України

 Юні таланти

Тольяттинська громада «Днiпро» вiдзначила своє 20-рiччя

14 березня 2015 року в Тольяттi вiдбулося XX мiське свято української культури, присвячене 20-рiччю створення мiсцевої органiзацiї «Українське земляцтво «Днiпро» м. Тольяттi».

З 13-ї години дня примiщення Тольяттинської фiлармонiї почало заповнюватись жителями мiста. Спочатку в холi 2-го поверху розгорнулася яскрава виставка українського прикладного мистецтва. Берегинею i гiдом виставки, як завжди, були Любов Ярова зі своєю вiрною помiчницею Галиною Дикою.

О 14-00 в актовому залi розпочався святковий концерт, в якому, крiм ювiлярiв, взяли участь студенти консерваторiї та хореографiчнi колективи мiста. Звичайно, левова частка програми концерту належала  народному хору «Днiпро» з незмiнним художнiм керiвником Вiталiєм Головком.

Бібліотека української літератури, м. Москва
Бібліотека української літератури, м. Москва

Відбулося засідання ініціативної групи з питань відновлення діяльності Сумського земляцтва

Минулої суботи, 6 квітня, в Бібліотеці української літератури м. Москви відбулося засідання ініціативної групи з питань відновлення діяльності Сумського земляцтва.

Ця регіональна громадська організація хоча й була зареєстрована майже десять років тому в російській столиці, однак досі була майже непомітною в досить жвавому середовищі тутешніх українських земляцтв. Після врочистої презентації в Культурному центрі України її робота якось пригасла, що, очевидно, було зумовлено й тяжкою хворобою та відходом у засвіти тодішнього керівника цього громадського об`єднання підприємця Миколи Борисова, котрий свого часу доклав немало зусиль для заснування земляцтва.

Що зробити для створення дієвого осередку спілкування земляків між собою, підтримки духовних, культурних зв`язків сумчан із рідним краєм, а з тим - і сприяння ширшому зазнайомленню наших друзів-росіян зі славним минулим та насиченим сучасним життям Сумщини як найближчого (й не тільки географічно!) до Росії регіону незалежної України - про це зібралися порадитись у гостинному затишку Бібліотеки заслужена артистка Росії Валентина Готовцева (народжена у Верхній Пожні Краснопільського району), генеральний директор-головний редактор ЗАО «Редакція журналу «Мурзилка» Тетяна Андросенко (родом з Луциківки на Білопільщині), письменник, літературознавець, заступник директора державного закладу культури міста Москви Бібліотеки української літератури Віталій Крикуненко (з Косівщини, що біля Сум), поет, засновник московського театру Музики і Слова «Золотая лампада» Володимир Лісовий (уродженець села Московське Липоводолинського району), випускниця Харківського фармацевтичного інституту провізор Любов Забловська (з села Клішки на Шосткинщині) та інші ентузіасти відновлення Сумського земляцтва в Москві.

Микола Лях, голова Ради земляцтв України у Москві
Микола Лях, голова Ради земляцтв України у Москві

Про підписання Угоди про співпрацю на 2012-2013 роки

Символічно, що саме в День Чернігова головою обласної державної адміністрації Володимиром Хоменком, головою обласної ради Анатолієм Мельником та головою Ради земляцтв України у Москві, співголовою Чернігівського земляцтва у Москві Миколою Ляхом підписано Угоду про співпрацю на 2012-2013 роки. Чернігівщина - перша з областей, де підписується Угода про співробітництво. Пізніше це зроблять і в інших областях України.

У документі передбачено сприяння розвитку співпраці між Україною та Російською Федерацією, розширення і зміцнення зв'язків Чернігівщини з Москвою, Московською областю та іншими регіонами Російської Федерації, вирішення актуальних питань економічного й соціально-культурного життя області, пропагування духовних надбань Чернігово-Сіверського краю, а також об'єднання зусиль для належного відзначення 210-річчя Чернігівської губернії та 80-річчя Чернігівської області.

Богдан Петрович Гдичинський
Богдан Петрович Гдичинський

Міжнародна громадська організація інформує

Щиро вітаємо Вас і сподіваємося, що ця коротка інформація про міжнародну громадську організацію «Івано-Франківське земляцтво» стане першим кроком до встановлення тісного і взаємовигідного ділового співробітництва.

Наша громадська організація діє у столиці України - місті Києві вже одинадцятий рік і об'єднує людей різних професій і уподобань, політичних і релігійних поглядів. За весь час свого існування Земляцтво стало своєрідним містком між Західною Україною і столицею нашої держави задля реалізації добрих справ у галузях культури, освіти, економіки й охорони здоров'я як на користь співвітчизників у м. Києві, так і на Івано-Франківщині.

Згідно зі своїм новим правовим статусом, міжнародна громадська організація «Івано-Франківське земляцтво» сприяє зміцненню державності України, посиленню її міжнародного авторитету, збереженню та збагаченню традицій, історично-культурної спадщини, розвитку економіки Івано-Франківщини, налагодженню контактів її мешканців із вихідцями з Івано-Франківської області, які проживають за її межами, а також задоволення творчих, вікових, національно-культурних, духовних та інших спільних інтересів і традицій своїх членів.

Лауреати «Романсіад» Микола Басков та Владислав Ситник
Лауреати «Романсіад» Микола Басков та Владислав Ситник

Наш 20-летний земляк с Луганщины занял призовое место на XIV-м Московском международном конкурсе молодых вокалистов

Ставший традиционным Московский международный конкурс молодых исполнителей русского романса «Романсиада» в 14-й раз подряд прошел в столице России. Исполнители романсов из Белоруссии, Казахстана, Китая, Молдавии, России и Украины выясняли, кто же из них лучший.

В этом году в финал конкурса вышло 12 человек. Особенно приятно, что среди них был и, полюбившийся московским слушателям 20-летний луганский певец Владислав Сытник. Как известно, Ростокинский район Москвы, как и весь Северо-Восточный административный округ, в течение нескольких лет тесно сотрудничает с Луганской областью по вопросам культуры и искусства. Неоднократно луганские творческие коллективы выступали на мероприятиях района и Северо-Восточного административного округа столицы.

Легендарний український шахтар Олексій Стаханов
Легендарний український шахтар Олексій Стаханов

На збори Луганського земляцтва міста Москви зібралися свідомі і небайдужі люди, у яких серце болить за долю Батьківщини

Відбулося урочисте зібрання, присвячене 75-річчю «стаханівського руху» в Україні, організоване Луганським земляцтвом міста Москви. На нього зібралися свідомі і небайдужі люди на чолі з колишнім Повпредом України в країнах Скандинавії, Надзвичайним і Повноважним Послом України у відставці Миколою Челомбитьком. Був серед них і лауреат Національної премії України генеральний директор Національного культурного центру України академік Володимир Мельниченко. Вони організували і провели на Арбаті, 9 такий незвичний на сьогодні захід для розумних, думаючих і небайдужих земляків, у яких серце болить за Україну.

Директор Полтавського земляцтва у Москві, заслужений артист України Микола Біденко
Директор Полтавського земляцтва у Москві, заслужений артист України Микола Біденко

Унікальне 17-томне видання - повне зібрання творів та листів Миколи Гоголя – передано Надзвичайному і Повноважному Послу України в Росії

Директор Полтавського земляцтва у Москві заслужений артист України Микола Біденко 12 жовтня передав Надзвичайному і Повноважному Послу України в Російській Федерації Володимиру Єльченку повне зібрання творів та листів Миколи Гоголя.

Герб Хмельницької області

Звернення Земляцтва вихідців із Хмельницької області в Москві до керівництва України та РФ

Шановні земляки! Земляцтвом вихідців із Хмельницької області в Москві підготовлена заява у зв'язку із заявами керівництва Росії про готовність забезпечити інформаційну присутність України в РФ. Пропонуємо й іншим організаціям української діаспори підтримати наше звернення до керівництва України та РФ! Після його підписання нашими організаціями дане звернення буде оприлюднене в ЗМІ та передане до державних органів влади Росії та України.

Співає дніпрянин Микола Решетняк

Його організувало Дніпропетровське земляцтво міста Москви „Дніпряни”

У Національному культурному центрі України в Москві відбувся творчий вечір лауреата міжнародних конкурсів, соліста Державного академічного Большого театру Росії Миколи Решетняка, організований Дніпропетровським земляцтвом Москви.

Українською піснею Миколу Решетняка привітала Українська народна хорова капела Москви під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України та Росії Вікторії Скопенко.

Письменник Владислав Чуканов

Творчий звіт кіровоградського земляцтва

Минулого літа група представників Кіровоградського земляцтва Москви «Єлісаветград» - один з його керівників письменник Владислав Анатолійович Чуканов, поетеса Ганна Григорівна Баканова-Подурець та співачка Юлія Арапова побували у рідному краї, де відбулися численні творчі зустрічі з кіровоградцями, зав`язалися нові цікаві знайомства та дружні стосунки.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка