Стефан Паняк, професор, директор сайту 'Кобза - Українці Росії'
Стефан Паняк, професор, директор сайту 'Кобза - Українці Росії'

Українські традиції на Уралі

З початком осені, як це бувало і раніше, творча активність української громади на Уралі пожвавилась. Хоч і з деяким запізненням (на початку вересня) відзначили День незалежності України, а недавно відбулась визначна подія, присвячена початку роботи в Єкатеринбурзі Генерального консульства України. Про це я писав на «Кобзі» окремо (читайте тут http://kobza.com.ua/visti-jekaterynburg/4261-heneralne-konsulstvo-ukrainy-teper-v-stolytsi-urfo.html ? прим.ред.).

Після тривалих дощів, в сонячний день 22 вересня в центральному парку Єкатеринбурга «Зелена роща» за участі української громади та ректорату УГГУ (Гірничого Університету) відбувся грандіозний Сорочинський ярмарок. З виставленими українськими художніми виробами, національними українськими стравами, піснями знайомилися студенти університету та жителі міста. Прийшов на свято і генеральний консул України Володимир Бондаренко. Вдягнені в національні костюми програму вели Наталка Мороз і Антон Лугінін. Але в центі всіх подій, починаючи від задумки і до втілення в реальність, була невтомна Наталка Царегородцева, про яку я згадую кожного разу, бо вже більше десяти років вона несе тягар всієї організаційної роботи. Вона ж і співає, і танцює, і веде концерти, і гостей пригощає. Сьогодні у черговий раз подякував їй за роботу. «Втомилася», - каже мені у відповідь. На жаль, така у нас українців традиція: стаємо активними, коли обираємо своїх отаманів, або ділимо нагороди, або сідаємо за стіл з горілкою і салом. На свята ходимо як гості… А підготовка свята потребує чимало зусиль та емоцій, тому за справу беруться тільки ентузіасти.

Цього разу порадів за наших ветеранів, для яких подібні свята - справді значна подія. Приємно було бачити посмішки на їх обличчях. Для декотрих з них наша громада стала своєрідною домівкою, а ми ? близькими родичами. Як важливо сказати їм тепле слово, послухати їх розповіді про дитинство, яке нерідко пов'язане з важкими, іноді трагічними, подіями воєнних лихоліть. Молодцем тримається Іван Гордієнко, який пам'ятає голодні роки 1932-33 років. Його рідна мама, відчуваючи свою приреченість, привезла свого Іванка з села в Миргород і залишила перед воротами заводу в надії на те, що хтось пожаліє безпритульну дитину. На щастя, так і сталося. Добре пам'ятає деталі цього дня, коли став сиротою, від спогадів цих стає моторошно на душі. З дитинства у нього в пам'яті засіла мелодія «Ой хмелю мій хмелю», тепер співає разом з нами. Не менш драматичні історії супроводжують біографії інших наших ветеранів, про яких я встиг коротко написати у своїй книзі «Україна і Росія: чому окремо». Треба встигнути записати їх.

На ярмарку досить колоритно виглядала гоголівська Солоха, яку на цей раз зіграла Галина Земцова, одна із активісток громади, талановита творча людина.

Зі святом нас привітав ректор Микола Косарев, представники національних громад міста. Музичний подарунок зробив «Танцюючий оркестр» Університету, який вважається одним із кращих у світі. Нещодавно він побував на світовому конкурсі в Японії.

Наше свято завершилось спортивними змаганнями. А поки наша громада готується відзначити 20-річчя свого заснування.

Професор, директор сайту «Кобза»

Стефан ПАНЯК

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ведучі ярмарку Наталка Мороз і Антон Лугінін
Ведучі ярмарку Наталка Мороз і Антон Лугінін
Наші ветерани Іван Гордієнко і Микола Сергієнко
Наші ветерани Іван Гордієнко і Микола Сергієнко
Ректор УГГУ Микола Косарев і Генконсул Володимир Бондаренко на нашому уральському Сорочинському ярмарку
Ректор УГГУ Микола Косарев і Генконсул Володимир Бондаренко на нашому уральському Сорочинському ярмарку
Галина Земцова - справжня гоголівська Солоха!
Галина Земцова - справжня гоголівська Солоха!
Гість ярмарку 'Танцюючий оркестр' УГГУ
Гість ярмарку 'Танцюючий оркестр' УГГУ
Хор УНКА на Сорочинському ярмарку
Хор УНКА на Сорочинському ярмарку

На світлинах: Стефан Паняк, професор, директор сайту 'Кобза - Українці Росії'. Ведучі ярмарку Наталка Мороз і Антон Лугінін. Наші ветерани Іван Гордієнко і Микола Сергієнко. Ректор УГГУ Микола Косарев і Генконсул Володимир Бондаренко на нашому уральському Сорочинському ярмарку. Галина Земцова - справжня гоголівська Солоха! Гість ярмарку 'Танцюючий оркестр' УГГУ. Хор УНКА на Сорочинському ярмарку.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка