Логотип сайту 'Кубань Українська'
Логотип сайту 'Кубань Українська'

Ми - українці! Неважливо де ми живемо, важливо, куди лине наша душа і серце

«УК» неймовірно пощастило знайти безцінний скарб української душі. Абсолютно випадково ми зустріли на Кубані справжнього українця. Людину, яка вважає себе козаком і ззовні, і всередині. Незвична розмова із вкрай незвичним чоловіком. Далі найцікавіше…

«УК»: Доброго дня, пане Дмитре! Розкажіть, будь ласка, хто Ви і звідки?

Дмитро Соткін: Слава Україні, сестро! Назвали мене Дмитром, по батьку Соткін, живу в Краснодарі. Ким працюю не буду казати, аби не засміяли потім за мою славу. Але працюю добре, ніхто не скаржився поки що (сміється). А родом я із України, як майже усе населення нашої славної Кубані.

«УК»: Але Ви якось не схожі на простого кубанця і розмовляєте не російською…

Д. С.: Знаєш, сестро, єдиним чим я відрізняюся від усієї цієї кубанської юрби (показує на людей навкруги, адже розмова відбувається у міському парку Краснодару - прим. автора), це тим, що маю в душі, що пишаюся своїми батьками, дідами й прадідами, тим, що не забув звідки вони прийшли на цю землю і ким були насправді.

«УК»: Скажіть, будь ласка, а хіба ми з Вами родичі, що ви звете мене сестрою?

Д. С.: Ну ти й дивна! А хіба ти не українка? Я - українець. Ти - українка. Всі українці брати та сестри, адже ми одна велика родина, як би це банально не звучало. Хоч ми й розкидані по світу, та в цьому є своя правда. Діти ж не можуть жити усе життя разом із батьками. Ось і мої прадіди відбились колись за відомих обставин й пішли з батьківщини шукати свою долю.

«УК»: А от що саме Ви робите, аби усі на Кубані знали, хто такі українці і яке історичне значення України для Кубані?

Д. С.: Що роблю? Відверто кажучи, я не кричу про якісь свої політичні погляди. Адже одна людина не може змінити усталені стереотипи та світогляд простих кубанців. Все, що я можу зробити для України, для пам'яті своїх прадідів, це мати віру, певні ідеї й намагатися усе це зберегти. Ось берегти найважче.

«УК»: Можливо Ви берете участь у якихось конкретних акціях, мітингах тощо?

Д. С.: Та про які акції й мітинги ти говориш? Ти що, сестро, вперше на Кубань приїхала? Тут більшість людей при згадці про Україну кажуть: «А це та частина Росії, де розмовляють незрозумілою мовою і співає Сердючка?» Які мітинги? Ой, згадав. Було в нас у Краснодарі прекрасне дійство нещодавно. На футболі я був.

«УК»: І на футболі відбувався мітинг?

Д. С.: Як ти це собі, сестро, уявляєш? Ні, хлопці-фанати влаштували перфоменс із банерами українською мовою. О, це було чудово, я трохи не плакав, коли побачив слово «Батьківщина» рідною мовою. Подумав, що все, стану офіційним фанатом ФК «Кубані», аж потім прочитав деякі заяви організаторів цього дійства й розчарувався зовсім. То вони кажуть, що місто наше Єкатеринодаром слід називати, або, що «Батькіщина» - це слово не з української мови. Ну що за маячня, звеличувати цю нищівницю української нації Катерину ІІ, яка знищила Запорозьку Січ й вигнала моїх прадідів з батьківщини, а про мову я й взагалі не хочу говорити.

«УК»: Але ж є ось на Кубані такі люди як Ви, які пам'ятають свою історію, вважають Україну історичною батьківщиною, розмовляють в Росії українською. Та чи багато вас тут таких?

Д. С.: Таким мене виховали мої батьки. Моя вдячність їм є просто невимовною. А про моїх однодумців, то я знаю декількох людей, які щось там іноді пишуть у місцеві газети, але дуже обережно, збирають колекції родинних речей, пов'язаних з Україною, та й все. Як я вже казав напевно, ніхто вголос тут не говорить: Я люблю Україну. Сама розумієш чому.

«УК»: Та чи вірите Ви, що колись Україна стане могутньою державою й нарешті не соромно й не боязко буде українцям, де б вони не жили, говорити про своє справжнє походження?

Д. С.: Ти ще питаєш. Якби я не вірив, я б не жив. Я, можливо, не голосно та не показово, але роблю усе, аби мої діти, коли виростуть пишалися мною, нашою Україною, вірили в Бога й щиро говорили: Ми - українці! Неважливо де ми живемо, важливо, куди лине наша душа і серце.

Христина БОЛОЦЕНКО

Передрук: Сайт «Українська Кубань» http://kuban.in.ua/index.php/Культура/українська-кубань-знайшла-скарб.html

Фанати влаштували перфоменс із банерами українською мовою під час футбольного матчу
Фанати влаштували перфоменс із банерами українською мовою під час футбольного матчу
Я трохи не плакав, коли побачив слово 'Батьківщина' рідною мовою
Я трохи не плакав, коли побачив слово 'Батьківщина' рідною мовою

На світлинах: Логотип сайту 'Кубань Українська'. Фанати влаштували перфоменс із банерами українською мовою під час футбольного матчу. Я трохи не плакав, коли побачив слово 'Батьківщина' рідною мовою.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка