Співає Марина ВинокуроваЧлени Саратовської обласного українського національно-культурного центру згадали засновників міста - українських чумаків

При Центральній міській бібліотеці міста Енгельса працює Краєзнавча вітальня, де кожен місяць проводяться зустрічі з цікавими людьми. 15 листопада 2006 року у її просторому читальному залі відбулася зустріч із краєзнавцями. І тема її теж була дуже краєзнавчою: згадували перших поселенців цього міста українських чумаків, які, починаючи з XVІІІ століття, перевозили сіль із заволзького озера Ельтон до 16 міст Російської імперії.

Цю зустріч підготувала і провела Саратовська регіональна громадська організація "Український національно-культурний центр "Світанок", яку представив голова правління Володимир Дмитрович Дмитренко. Він докладно розповів про її діяльність, про роботу Етнографічного музею просто неба "Український хутір". У залі було розгорнуто фотовиставку яка розповідала про діяльність «Світанка» і виставку творів українських письменників.

Про історію українських поселень у Низовому Поволжі цікаво розповів кандидат історичних наук Ігор Іванович Шульга, який досліджує  цю тему вже багато років і є в цьому питанні  авторитетним ученим. Його виступ викликав жвавий інтерес і масу запитань у слухачів. На вечорі також виступив заступник голови правління Центру "Світанок" Олексій Григорович Настенко з розповіддю про культуру українського народу, про творчість великого українського поета Тараса Григоровича Шевченко, про українських авторів Саратова. Слухачі з місць імпровізовано на пам'ять читали вірші Шевченка, що було несподівано і дуже приємно. У залі пролунали українські пісні у прекрасному виконанні молодої співачки Марини Винокурової.

Ця зустріч у "Краєзнавчій вітальні" перетворилася на справжнє свято української культури, свято дружби всіх народів, що населяють саратовську землю.

Гості краєзнавчої вітальні

Володимир Дмитрович Дмитренко Наталя Олегівна Міхальова (ведуча зустрічі) і Олексій Григорович Настенко

На світлинах: Співає Марина Винокурова. Гості краєзнавчої вітальні. Володимир Дмитрович Дмитренко Наталя Олегівна Міхальова (ведуча зустрічі) і Олексій Григорович Настенко.

Іван ГОЛОПРИСТАНСЬКИЙ.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка