Георгій Кузовков - заслужений артист України
Георгій Кузовков - заслужений артист України

23-26 лютого 2012 року в Північній Пальмірі Росії відбудеться ІІ-й конкурс сучасної української пісні «Українська ліра Санкт-Петербургу». Рішенням оргкомітету, співоче змагання виходить за межі міського і набирає статус міжнародного. У пам'ять про видатну Людину, заслуженого артиста України Георгія Кузовкова, пісенний марафон носитиме його ім'я: «Міжнародний конкурс української сучасної пісні імені Георгія Кузовкова». Співоче дійство відбуватиметься за підтримки Генерального Консульства України в Санкт-Петербурзі, громадської організації «Українська національно-культурна автономія Санкт-Петербургу», ДКЗ «Санкт-Петербурзького будинку національностей».

Довідка. Заслужений артист України Георгій Васильович Кузовков (1927-2010) - легенда української громади Санкт-Петербургу. Росіянин за походженням, тридцять сім років віддавши Львівському оперному театру, назавжди щиро полюбив українську культуру. І до сьогодні арія Карася із опери П.Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» у виконанні пана Георгія Кузовкова є еталоном акторської та виконавської майстерності. Про це вам скажуть і у Львові, і в Петербурзі, де завдяки ентузіазму Георгія Васильовича, українську театральну класику побачили українці Пітера. Вже повернувшись до Росії, пан Георгій активно включився у культурне життя української громади Санкт-Петербургу, ставши головним пропагандистом українського пісенного мистецтва на професійній сцені північної столиці Росії. Георгій Кузовков усі свої сили віддавав важливій справі зміцнення дружби між українським і російським народами. Щиро вболівав за долю України, котра в його серці назавжди стала другою Вітчизною. Мріяв, як співав у одній із своїх пісень: «Щоб стояв великий Київ символом Свободи, і щоб жили у любові всі наші народи».

З історії конкурсу. І-й конкурс української пісні «Українська ліра Санкт-Петербургу» - нарешті, те, про що десятки років мріяли українські поети й композитори Санкт-Петербургу, здійснилося! Ми маємо свій мистецький захід! Традиція започаткована - тепер, кожного року, напередодні свят, приурочених до днів ушанування пам'яті геніїв українського народу Лесі Українки й Тараса Шевченка, відбуватиметься конкурс сучасної української пісні. Пісні, народженої за межами України, своєрідної «Пісні року» української діаспори в Санкт-Петербурзі.

Першими минулорічними лауреатами «Української ліри Санкт-Петербургу» стали:

- «Гран-Прі» конкурсу. Пісня «Земля слов'ян» (на слова Миколи Жигла і музику Валеріана Стратуци), у виконанні ансамблю Бориса Зонова «Отрада». Їй присвоюється звання «Краща УКРАЇНСЬКА ПІСНЯ 2011-ого року», автори й виконавці отримують сертифікат на безкоштовний запис компакт-диску своїх пісень.

- Лауреат І-го ступеню. Пісня «Соборна Україна» (на слова Миколи Жигла і Валеріана Стратуци), у виконанні ансамблю Бориса Зонова «Отрада».

- Лауреат ІІ-го ступеня. Пісня «Україно моя» у виконанні ансамблю «Сузір'я» (художній керівник Віолета Гріневіч).

- Лауреат ІІІ-го ступеню. Пісня «Козаки-козаки» (на слова Миколи Жигла і музику Бориса Зонова), у виконанні ансамблю Бориса Зонова «Отрада».

- Дипломант конкурсу в номінації солістів - «Краще професійне виконання пісні». Світлана Пащенко за виконання пісні «Гора конвалій» (на слова Валентина Іващенка та музику Віолети Гріневіч).

- У номінації «Приз глядацьких симпатій» перемогла Алла Седун з піснею «Райдужна весна» (на власні слова і музику).

Валентин ІВАЩЕНКО

головний режисер програм

ІІ-го Міжнародного конкурсу української пісні

«Українська ліра Санкт-Петербургу» ім. Георгія Кузовкова,

голова ОУНР Санкт-Петербургу

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Українська громада Санкт-Петербургу
Українська громада Санкт-Петербургу
Виступає ансамбль Отрада, соліст Валентин Іващенко
Виступає ансамбль Отрада, соліст Валентин Іващенко
Валентин Іващенко - артист і український громадський діяч
Валентин Іващенко - артист і український громадський діяч

На світлинах: Георгій Кузовков - заслужений артист України. Українська громада Санкт-Петербургу. Виступає ансамбль «Отрада», соліст Валентин Іващенко. Валентин Іващенко - артист і український громадський діяч.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка