Українські молодіжні організації Росії

Емблема СКУМО

Шанoвні українці Російської Федерації, Свiтoвий Кoнґрес Украïнських Мoлoдiжних Органiзацiй (СКУМО) 19-28 серпня 2015 р. oрганiзoвує Фoрум украïнськoï мoлoдi дiаспoри ОДЕСА-2015 (ФУМД)

У Форумі  візьмуть  участь  представники української  молоді  з  різних  країн  світу. Цьoгoрiчний  ФУМД  складатиметься  з  трьох частин:

1.  Табiр мoлoдi дiаспoри 19-25 серпня.

Планується,  що  у  таборі  візьмуть  участь  до 150 oсiб (віку 18-35  років).  Табiрбуде  навчальнo-рoважальнoгo  типу  та  прoхoдитиме  на  березі  моря  в  Одеськiй oбластi.

226-28  серпня  у  м.  Одеса  вiдбудуться  Рiчнi  Збoри  Свiтoвoгo КoнґресуУкраïнських  Мoлoдiжних  Органiзацiй  за  участі  мoлoдіжних  лідерів  та  активнoï мoлoдi з  дiаспoри та Украïни,  представників  галузi  мoлoдiжнoï  пoлiтики, менеджерів i oрганiзатoрів  мoлoдiжних  проектів  та iнiцiатив,  представникiвсвiтoвoгo  украïнства  та  пoлiтичних,  громадських i  культурних  дiячiв  з  Украïни.

У рамках захoду передбачається прoведення тематичних сесiй, круглих стoлiв тазасідань кoмiсiй.

Сергій Карась
Сергій Карась

Одиночний пікет на підтримку європейського вибору України в Росії

Зранку 14 грудня у місті Гусь-Хрустальний Сергій Карась провів одиночний пікет. З плакатом, на якому, крім прапорів України та Євросоюзу, були написи: "Україна - це Європа" та "Мирные демонстрации нельзя разгонять силой!", він вийшов на площу біля пам'ятника Першим комсомольцям.

Як зізнається С.Карась, була думка стати біля пам'ятника Владіміру Лєніну, що неподалік, але вчасно згадав, що, за "рішенням міської антитерористичної комісії це місце визнано небезпечним для проведення масових заходів".

Отже, о 8 год. 50 хв. за міським часом (о 6 год. 50 хв. за Києвом), Сергій вже був неподалік пам'ятника Першим комсомольцям з розгорнутим плакатом.

Молодь діаспори - за чесні вибори в Україні!
Молодь діаспори - за чесні вибори в Україні!

На продовження проекту «Молодь діаспори - за чесні вибори в Україні»

Близько 100 представників молодіжних організацій української діаспори візьмуть участь у спостереженні за перевиборами народних депутатів України 15 грудня 2013 року в якості міжнародних спостерігачів.

Базою для запрошення та підготовки міжнародних спостерігачів є проект «Молодь діаспори: моніторинг проблемних округів», який організовують ВГО «Ліга народних адвокатів» та Світовий Конгрес Українських Молодіжних Організацій (СКУМО) за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Відродження». Місія спостереження діятиме у складі міжнародної місії Світового Конгресу Українців.

У проекті візьмуть участь молоді діаспоряни з Польщі, Росії, Молдови, Румунії, Болгарії, Грузії, Сербії, Литви, Чехії, Вірменії, Казахстану, Білорусі та ін. країн. В рамках проекту заплановані презентації, тренінги, зустрічі з представниками інших спостережних місій та українських громадських організацій, а також безпосередня участь у спостереженні за виборами та підрахунком голосів на дільницях 15-17 грудня.

Лого УМФР
Лого УМФР

Черговий молодіжний тренінг був присвячений проблемам сучасної міграції

З 18 по 27 жовтня у столиці Данії, Копенгагені, в рамках міжнародної європейської програми "Молодь в дії", за підтримки Світового конгресу українських молодіжних організацій СКУМО і датської української діаспори, пройшов молодіжний тренінг присвячений проблемам сучасної міграції. Серед учасників були молоді українці з країн Західної Європи та Східної Європи, а також України.

Олександр Двоєконко
Олександр Двоєконко

Гідна заміна

В самій Росії офіційно зареєстрованих українських ГО налічується десь сотні дві. До складу УКР (Український Конгрес Росії, колишнє Об'єднання Українців Росії) будуть входити близько 40-50 провідних організацій, що ведуть активну діяльність. Така вимога для реєстрації федерального об'єднання в Росії, щоб були представлені офіційно більше 50% регіонів (порівняйте наскільки легше в Україні зробити ВГО!). З кількісними показниками в нас тут все добре.

Що стосується показника якісного, то тут вже не так файно. Навіть ті організації, що є складовими частинами УКР (ну, колись будуть, бо поки що нам тут постійно відмовляють у реєстрації), на мою думку, не мають достатнього уявлення про те, що з тією організацією робити після реєстрації. Це величезний мінус наших регіональних об'єднань - відсутність здатності утримувати організацію та розвивати. Так і живуть ці організації, не здаючи вчасно звітність, не отримуючи грошей від федерального уряду, а тільки постійно щось чекаючи від уряду України, особливо більше всіх дістається працівникам дипломатичних установ, що типу "Ви нас не підтримуєте!" Але спілкуючись на одному з минулих установчих з'їздів УКР зі своїми старшими колегами з регіонів, стало зрозуміло, що навіть якби МЗС України роздавало гроші пачками, то все одно ніхто б нічого не отримав - люди просто не знають як! Траплялися навіть такі випадки, коли на мене переводили людей, що стоять на керівних посадах в своїх організаціях ледве не від початку 90-х років, щоб я їм пояснив що таке грант, цільове фінансування, соціальний проект, тощо...

Сергій Карась
Сергій Карась

В Тернопольской области прошёл Форум украинской молодёжи диаспоры

С 18 по 27 августа в Тернопольской области прошёл Форум украинской молодёжи диаспоры, в рамках которого состоялось несколько мероприятий - Лагерь недалеко от села Чёрный Лес Збаражского района, первый Всемирный Конгресс Украинских молодёжных организаций (СКУМО) и Диаспора-Фест.

Я, в силу разных причин, не приехал к началу форума, а добрался к 20-му августа до Львова, где проходило открытие X Всемирного конгресса украинцев. И уже оттуда, вместе с участвовавшими в открытии форумчанами, поехал в Чёрный Лес.

Жили мы в домиках, которые мне почему-то напоминали о бой-скаутах. Стандартные зелёные одноэтажные летние дома с одним окном. Похоже, что обычно в них размещаются отдыхающие дети. На базе проглядывались остатки детского лагеря. Например, домик физрука. В распоряжении участников лагеря кроме столовой, туалета, умывальника и душа, в котором горячая вода нагревалась с помощью дров, была спортплощадка, поле для футбола и площадка для волейбола и баскетбола. Что интересно - площадка для баскетбола была грунтовая.

Каждый день в гости к участникам лагеря наведывались какие-то молодёжные организации. 21-го мы вместе с организацией «Обнова» рисовали писанки - воском делали рисунки на яйцах. У всех получалось что-то своё. У меня была и девушка, и «Запорожец» и лабиринт, Илья Лукаш из Кыргызстана сделал своё яйцо разноцветным. В общем, каждый дал волю фантазии.

Світлана Саламатова, голова громадської організації ICA-Ukraine. Ведуча програми
Світлана Саламатова, голова громадської організації ICA-Ukraine. Ведуча програми

Он-лайн конференція

На медіа каналі Ukraine Social Community у програмі із Світланою Саламатовою, головою громадської організації ICA-Ukraine, молоді лідери діаспори говорять про майбутнє закордонного українства. «Кобза» подає найбільш цікаві думки, що пролунали у програмі.

В програмі «В Гостях у ICA-Ukraine» взяли участь молодіжні лідери української діаспори з Сербії, Польщі, Росії, Болгарії, Молдови та Канади.

Розмова переважно йшла про реалізовані проекти, плани на майбутнє, перспективи розвитку України та її інтеграцію у глобальний Всесвіт.

Учасники програми:

Мирослав Гочак (Сербія) - Голова Світового конгресу українських молодіжних організацій (СКУМО),

Олексій Захарченко (Україна) - Представник Голови СКУМО в Україні (Перший заступник Голови ВГО «Молодий Народний Рух»),

Красімір Панковський (Болгарія) - Голова молодіжної організації української молоді діаспори в Болгарії "БУКИ", заступник Голови СКУМО,

Олексій Захарченко - Перший заступник Голови ВГО `Молодий Народний Рух`, представник Голови СКУМО в Україні
Олексій Захарченко - Перший заступник Голови ВГО `Молодий Народний Рух`, представник Голови СКУМО в Україні

Інтерв'ю з Олексієм Захарченком, Першим заступником Голови ВГО `Молодий Народний Рух` (Україна)

«Кобза»: Що собою являє організація Молодий Народний Рух? Розкажіть, будь ласка, про створення організації, її членів, мету діяльності та основний напрямок руху.

Олексій Захарченко: Молодий Народний Рух - це Всеукраїнська молодіжна громадська організація. Офіційно зареєстрована 4 грудня 1999 року, але фактично діяла ще з 1989 року, з часів створення Народного Руху України. Організація налічує близько 7 тисяч членів, які представлені в 21-му регіоні України. Протягом усієї своєї тривалої історії Молодий Народний Рух діяв як при партійна молодіжна організація Народного Руху України. В останні роки МНР був найжвавішою та найпрогресивнішою частиною партії, яка залучала до РУХу людей, а також виховувала якісну зміну партійним керівникам. Проте після того, як у грудні 2012 року Народний Рух України очолив Василь Куйбіда, розпочався великий тиск на молодорухівців, зокрема керівництво партії намагалось навіть силою призначити нового Голову МНР. Але молодорухівці обрали головою організації Сергія Воронова - людину яка дійсно заслуговувала даної посади, вкотре довівши свою єдність і силу. А після того як Народний Рух України об'єднався в одну партію з Українською Народною Партією, очільники якої колись розкололи РУХ і зрадили В'ячеслава Чорновола, Молодий Народний Рух вийшов із партії і став самостійною та незалежною громадською організацією.

Лого УМФР
Лого УМФР

Олександр Двоєконко про українські молодіжні організації Росії і не тільки

Що є зараз

Від минулого з'їзду неформального об'єднання "Український молодіжний форум Росії" проминуло трохи більше, як півроку. За цей короткий час відбулися деякі позитивні зміни: відкрилася перша українська молодіжна громадська організація в Саратові, готуються до відкриття "молодіжки" в Новосибірську та Воронежі, пройшов черговий тренінг по проектному менеджменту в Румунії, тощо.

Лого УМФР
Лого УМФР

Форум проходитиме до 14 липня

У м. Твер за підтримки Посольства України в РФ, Уряду Тверської області та Української національно-культурної автономії "Світанок" (м. Твер) відбулося офіційне відкриття Третього Українського молодіжного форуму Росії, який проходитиме до 14 липня ц.р. в рамках Х Міжнародного молодіжного фестивалю "Віночок слов'янських культур на озері Селігер".

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка