Осінній «марафон» Товариства «Українці Мурманської області»

Цьогорічна осінь для Регіональної громадської організації «Національно-культурна автономія «Українці Мурманської області» стала як ніколи насиченою на участь у різноманітних заходах на півострові.  

Так, 1 листопада активісти РГО взяли участь у першому молодіжному  форумі області «Етномурман», покликаному  сприяти розвитку молодіжних ініціатив, гармонізації міжетнічних відносин, підвищенню рівня знань з історії культури і побуту народів, що проживають в Мурманської області. А наступного дня провели дві творчі зустрічі з учнями 1-5 класів середньої загальноосвітньої школи № 42 міста Мурманська, під час яких ознайомили дітей з Україною та  її столицею, розповіли про культуру України, мелодійності української мови, читаючи вірші і виконавши кілька українських народних пісень, а також провели майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок.

До цього,  20 жовтня, народний самодіяльний хор  української пісні РГО «Лелеки» взяв участь в IX відкритому районному фестивалі національних культур в місті  Кола,  який об’єднав представників різних національностей, котрі проживають на Кольському півострові. Україна була представлена на фестивалі не тільки піснями, а й виставкою від майстрів декоративно-прикладної творчості та дегустацією блюд української традиційної кухні.

25 жовтня мурманські «Лелеки» виступили в концертній програмі для ветеранів війни і праці.  «Старесенькі бабусі, після нашого виступу дуже дякували. Одна запам'яталася - маленька, худесенька, але дуже щаслива, бо почула українську пісню», - розповіла одна з учасниць хору.

Не обійшлася без українського самодіяльного хору та кращих зразків української пісні  і велика концертна програма  5 жовтня на честь Дня міста багатонаціонального Мурманська. Втім, зазначимо, що в цілому святкові заходи, присвячені 103-ій  річниці від дня заснування міста-героя Мурманська, скоріш, випромінювали не стільки флюїди миру і дружби, скільки війни – від  виставки військової техніки, відкритих екскурсій на військові кораблі Кольської флотилії Північного флоту, показових  виступів групи вищого пілотажу Повітряно-космічних сил Росії «Стрижі» і  морської піхоти з армійського рукопашного бою до урочистої  церемонії передачі уряду Мурманської області копії Прапора Перемоги і копії бойового прапора 596 стрілецького полку,  акції «Військова служба за контрактом в Збройних Силах РФ» та  церемонії прийняття до лав всеросійського військово-патріотичного громадського руху «Юнармія».

Наш кор.


На світлинах:

1. Без української пісні не обходиться майже жодне свято у багатонаціональному Мурманську

2. Українські сувеніри на форумі «Етномурман». Листопад, 2019

3. Зустріч «Розповідаємо про Україну» у школі №42 м. Мурманська

4. Мурманські «Лелеки» на Фестивалі національних культур в м. Кола. Жовтень, 2019 р.

5. «Лелеки» в концертній програмі для ветеранів війни і праці.  Жовтень, 2019 р.

6.Свято Дня міста – добра нагода нових знайомств із земляками-українцями

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка