Голова Національно-культурної автономії українців м.Новосибірська Володимир Павук

У вже далекому 1989 році українці Новосибірська створили своє власне громадське об’єднання

Упродовж всіх років свого існування українська громада Новосибірська проводила активну просвітницьку та культурно-масову діяльність. Але найбільш видатним її досягненням, є, звичайно» відкриття у місті пам’ятника Тарасові Шевченку, присвячене 200-річному ювілею від дня народження Кобзаря. Ця непересічна подія заслуговує на особливу вдячність російського українства, всього українського народу. Редакція сайту «Кобза» щиро вітає українців Новосибірська з днем народження організації і зичить їм нових здобутків у справі збереження української культури й духовності на теренах Сибіру.


Щорічно в листопаді українська громада Новосибірська відзначає день народження своєї організації – «Національно-культурної автономії українців м. Новосибірська». В ці дні ми завжди в наших культурних заходах робимо короткий огляд історії українського руху в Сибіру, вітаємо ветеранів і активістів.

Коротка історія становлення організації така. У 1989 рік, коли в суспільстві відбувалися великі зміни і вже відчувався розпад СРСР, за ініціативи талановитого вченого, людини з неординарною долею, професора, академіка Сибірського відділення Російської академії наук, доктора філософських наук Ладенка Іоасафа Семеновича було створено та зареєстровано перше об'єднання українців - відділення Всеукраїнської «Просвіти».

То був час національної ейфорії в суспільстві (і не тільки українському), час, коли люди, котрі не забули своє коріння, власну культуру й народні традиції - хотіли заявити про себе, прагнули заявити про свою гідність, повагу до національних культур, традицій, мови.

Далі, в 1992 році, організація перереєструвалася на «Громаду ім. Т.Г. Шевченка», а в 1998 році була перейменована на «Національно-культурну автономію українців м. Новосибірська». З цього часу почалася нова сторінка в житті нашої громади. Але то вже інша історія...

Щоб мати хоча б загальне уявлення про діяльність автономії, варто ознайомитись лише з частиною афіш, що сповіщають про наші культурно-масові заходи. Робота триває…

Володимир Павук,

Голова Національно-культурної автономії українців м. Новосибірська


На світлинах: Голова Національно-культурної автономії українців м. Новосибірська Володимир Павук. Засновник організації Іоасаф Ладенко. Афіша, що анонсує концерт, присвячений відкриттю пам’ятника Т.Г. Шевченку. Оголошення про виставку й концерт до свята Покрови. Анонс свята української культури в рамках Шевченківських днів, присвячених літературній спадщині Кобзаря. Афіша з оголошенням про тематичне свято «Обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю…». Анонс виставки української вишиванки.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка