Національний культурний центр України в Москві
Національний культурний центр України в Москві

Українська молодіжна вітальня вчергове запросила шанувальників української сучасної та класичної музики до Шевченкової зали Національного культурного центру України в Москві

На початку музичної програми «Сонячний дивертисмент» прозвучала соната Валентина Сильвестрова для скрипки і фортепіано «Пост скриптум» у виконанні студентки Московської консерваторії ім. П. Чайковського Анастасії Ведякової (скрипка, клас народного артиста СРСР Едуарда Грача) та випускника цієї ж консерваторії Казукі Нісімона (фортепіано, клас професора, заслуженого артиста Росії Андрія Писарєва). До речі, присутнім було запропоновано фрагмент творчої зустрічі з Валентином Сильвестровим, яка відбулася в Києві в рамках Міжнародного семінару молодих композиторів і під час якої він розповів про написаний ним хоровий цикл на слова Тараса Шевченка, присвячений 200-річчю з дня народження поета.

Уперше в стінах Культурного центру у виконанні студентки Московської консерваторії ім. П. Чайковського Аліни Петрової (альт) і студента Державної класичної академії ім. Маймоніда Михайла Аленіна (віолончель) прозвучав твір студента Московської консерваторії ім. П. Чайковського Дениса Писаревського (клас професора, заслуженого діяча мистецтв Росії Тетяни Чудової) «Паралельні прямі у викривленому просторі».

Подивували Анастасія Ведякова та Ольга Пацук (кельтська арфа) імпровізаціями на теми старовинної шотландської пісні «The Campbells are Coming», шотландської балади «Johann Andersen, My Jo» та давньофранцузької пісні ХІІ ст. «Ai vist lo lop, lo rainard, l?bre». Здійснили присутні й подорож на… Сиріус разом зі студенткою Московської консерваторії Євгенією Бриль (фортепіано, клас композиції професора Юрія Воронцова).

Серед музичних сюрпризів на публіку чекав виступ відомого в Росії ансамблю «Студія нової музики», що спеціалізується на виконанні сучасної музики. У виконанні Станіслава Малишева (скрипка), Ольги Калинової (віолончель) та Наталії Черкасової (фортепіано) прозвучав твір Анастасії Ведякової «Тріо».

А завершили музичну програму безсмертним твором одного з найвидатніших сучасних українських композиторів Мирослава Скорика «Мелодія», який, хоча і був написаний до кінофільму «Тіні забутих предків», дуже часто виконується і в кінофільмах, і в радіопрограмах, і на концертах в усьому світі.

Ця зустріч із прекрасним ще раз проілюструвала звукове розмаїття нашого світу, що тонко переломлюється у свідомості композиторів та стає окремою Планетою всередині кожного з нас.

Ассоль Овсянникова-Мелентьєва.

Фото автора.

Передрук з сайту:

http://ukrcentr.ru/kulturno-mistecka/sonyachnij-divertisment/

Ведучі Пилип Лосєв та Юліана Дуба
Ведучі Пилип Лосєв та Юліана Дуба
Аліна Петрова та Михайло Аленін
Аліна Петрова та Михайло Аленін
Анастасія Ведякова та Казукі Нісімон
Анастасія Ведякова та Казукі Нісімон
Анастасія Ведякова та Ольга Пацук
Анастасія Ведякова та Ольга Пацук
Євгенія Бриль
Євгенія Бриль
Зліва направо Наталія Черкасова, Станіслав Малишев, Ольга Калинова
Зліва направо Наталія Черкасова, Станіслав Малишев, Ольга Калинова

На світлинах: Національний культурний центр України в Москві. Ведучі Пилип Лосєв та Юліана Дуба. Аліна Петрова та Михайло Аленін. Анастасія Ведякова та Казукі Нісімон. Анастасія Ведякова та Ольга Пацук. Євгенія Бриль. Зліва направо Наталія Черкасова, Станіслав Малишев, Ольга Калинова.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка