Подружжя з Кропивницького пригощає мешканців і гостей чеської столиці смачними стравами у власній борщарні

Сьогодні за межами України працює велика армія українських трудових мігрантів. Зайняті вони у різних галузях економіки західних країн – переважно на робочих місцях, на які не претендують місцеві мешканці. Але є серед мігрантів частина українців, котрим вдалося відкрити власну справу. У Празі трудиться подружня пара з Кропивницького, яка відкрила кафе, де готують смачні українські страви, зокрема, борщі.

Про те, як українці несуть національні кулінарні традиції до Європи повідомляє на своїй сторінці в Facebook Євген Перебийніс Надзвичайний і Повноважний Посол України в Чеській Республіці. Ось захоплююча розповідь дипломата про українську борщарню.

«Побували з Ольгою (дружиною. – Авт.) в українській борщарні у Празі The Borsch, яку з любов'ю та натхненням створили Наталія Бас і Олександр Мартинов.

Ідея української борщарні народилася у подружжя, яке переїхало до Праги з Кропивницького кілька років тому, але запустити проєкт вдалося тільки у вересні цього року. Починали з борщів, яких ресторан пропонує кілька видів, але зараз в меню вже досить пристойний асортимент й інших українських страв – від варенкиків і голубців до дерунів і сирників. Борщ я спробував і можу підтвердити, що це смачно і що це саме український борщ, до якого всі ми звикли вдома, а не те, що часом пропонують під цією назвою в інших чеських закладах.

Цільовий клієнт, на якого орієнтується заклад, – це навіть не українці, а чехи які живуть і працюють поряд, в одному з найпрестижніших празьких районів Виногради. Судячи з усього, українські страви вже вподобали багато з них, приходячи на обід або ж замовляючи страви через служби доставки.

Переконаний, що проєкт Наталії та Олександра має велике майбутнє, тим більш, що вони перебувають постійно в русі та розвитку, шукаючи нові ідеї та рішення, надихаючись найкращими зразками сучасної української кухні. До речі, помітив, що на чільному місці в ресторані – книги Ievgen Klopotenko, якого ми, користуючись нагодою, щиро запрошуємо до Праги».

Віктор Гіржов

На світлинах:

  1. Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс задоволений смаком борщу.
  2. Український Посол у Чехії Євген Перебийніс (лівруч), Наталія Бас, Олександр Мартинов, дружина Посла Ольга Перебийніс біля кафе «Борщ» у Празі
  3. Наталія Бас (ліворуч) із працівниками борщарні.
  4. Книги українського письменника Євгена Клопотенка про українські страви.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка