Україна - Світ

Заходи з нагоди 120-ліття переселення  українців до Хорватії

На запрошення української громади Хорватії представники МІОКу Оксана Трумко (канд. філол. н., наукова співробіт ниця) та Назар Данчишин (канд. філол. н., провідний філолог)  узяли участь у заходах, присвячених 120-літтю переселення  українців до цієї країни. Організатором «14-ї Центральної маніфестації культури Українців Хорватії» виступило Українське  культурно-просвітнє товариство «Кобзар» міста Загреба (голова – Славко Бурда). 

Подружжя з Кропивницького пригощає мешканців і гостей чеської столиці смачними стравами у власній борщарні

Сьогодні за межами України працює велика армія українських трудових мігрантів. Зайняті вони у різних галузях економіки західних країн – переважно на робочих місцях, на які не претендують місцеві мешканці. Але є серед мігрантів частина українців, котрим вдалося відкрити власну справу. У Празі трудиться подружня пара з Кропивницького, яка відкрила кафе, де готують смачні українські страви, зокрема, борщі.

Про те, як українці несуть національні кулінарні традиції до Європи повідомляє на своїй сторінці в Facebook Євген Перебийніс Надзвичайний і Повноважний Посол України в Чеській Республіці. Ось захоплююча розповідь дипломата про українську борщарню.

«Побували з Ольгою (дружиною. – Авт.) в українській борщарні у Празі The Borsch, яку з любов'ю та натхненням створили Наталія Бас і Олександр Мартинов.

Вітання від Ліги Українців Канади (ЛУК)

Напередодні католицького Різдва Христового редакція сайту «Кобза» отримала вітальну листівку від Ліги Українців Канади.

У тексті вітання, зокрема, йдеться:

Шановні Друзі!

Від імені Ліґи Українців Канади вітаємо Вас та Вашу родину з Різдвяними Святами!

Нехай Різдво зігріває теплом Ваш дім, а святкові дні будуть тільки початком щасливого Нового Року, який принесе насамперед здоров’я, мир, благополуччя та здійснення всіх заповітних мрій!

Про те, у що нині перетворилася створена після Помаранчевого майдану Міжнародна українська школа, розповідає голова Спілки українців Португалії Павло Садоха

На сесії Європейського парламенту 24-го листопада, яка розглядала "мігрантську" кризу на польсько-білоруському кордоні, віце-президент Європейської народної партії, іспанець – Ештебан Ґонсалез, говорячи про роль Росії у цьому питанні, сказав таке: "Путін не боїться нашого війська (ЄС), він боїться наших цінностей".

Як у Кракові працює книгарня-кав'ярня, де усе – українською

В Кракові діє єдина книгарня-кав’ярня «Нитка», де можна почути винятково українську мову. Заснувала її українка, яка вже 10 років проживає в Кракові. Тут цінується можливість не просто випити кави, а й почути нашу живу музику, почитати українську книгу, зберегти свою культуру. У закладі проходять безкоштовні літературні зустрічі, презентації книг українських письменників, виступи українських гуртів, а також заходи, присвячені популяризації української культури. Працюють у кав’ярні-книгарні переважно українці, які перебували на межі соціального виключення і не могли відшукати роботу. Засновниця закладу Надія Ольшанська розповіла «Українській правді. Життя», як створила «Нитку» та як кав'ярня-книгарня, яка є соціальним підприємством, гуртує українців у Польщі.

Завершується тиждень пам’яті жертв Голодомору

У суботу, 27 листопада 2021 року, світове українство долучиться до України та міжнародної спільноти у вшануванні жертв Голодомору 1932-33 рр. – геноциду українського народу, що став страшною сторінкою історії, але не зламав українську націю у прагненні жити в гідності та свободі. 

Міжнародний координаційний комітет СКУ у справі Голодомору, в своєму нещодавньому зверненні до українських організацій та громад, закликав українців по всьому світі в суботу, 27 листопада 2021 р., у Міжнародний день пам’яті жертв Голодомору, вшанувати кожну дитину, жінку та чоловіка, які невинно загинули під час цього геноциду: хвилиною мовчання о 19:32 за місцевим часом, запаленням свічок пам’яті у вікнах своїх будинків та участю в пам’ятних заходах та поминальних службах у місцевих громадах. 

Відбулася Міжнародна наукова конференція з нагоди 130-ліття поселення українців у Бразилії

10–11 вересня Національний університет «Острозька академія» став віртуальним місцем проведення Міжнародної наукової конференції з нагоди 130-ліття поселення українців у Бразилії. Ініціатор — Посольство Федеративної Республіки Бразилія в Україні, організатори – Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара Національного університету «Острозька академія», Посольство Федеративної Республіки Бразилія в Україні та Українське товариство Бразилії. Інформаційними партнерами заходу були Дирекція «Медіацентр» Державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» та Інформаційний портал української діаспори всього світу «Стожари».

Після тривалого блокування в Інтернет-мережі відновила свою роботу газета українців Казахстану «Українські новини»

Нарешті, після досить тривалого блокування Інтернет-сторінки Республіканської газети українців Казахстану «Українські новини» з так званих «невідомих причин», ми – о, диво! – знову отримали можливість створювати свої публікації (сподіваємось, відтепер їх можна бачити й читати!), а також можемо здійснювати перепости інших цікавих матеріалів на свою Сторінку!

Нагадаємо: газета «Українські новини» залишалась єдиним на всьому азійському просторі україномовним тижневиком, що виходив друком (паперова версія) у Республіці Казахстан від липня 1994 р. по жовтень 2018 р. (перші шість років – у м. Алмати, наступні 18 років – у м. Астані).

Самодіяльні актори театру «Шум» в одному з кафе влаштували прем’єру української класичної п’єси

У Брюгге цими вихідними самодіяльний театр «Шум», який створений завдяки ентузіазму української діаспори в Бельгії, поставив знамениту п’єсу Івана Котляревського «Наталка Полтавка».

Прем’єра вистави відбулася в одному з кафе у центрі старовинного бельгійського міста.

Останнє слово для преси і радіо

Шановні мої слухачі й читачі, знайомі, друзі й недруги! Як і слід було чекати, мене, нарешті, не стало... Та я не був би Юрком Бачовим з Кечковець, якби не використав навіть свою смерть, щоб звернутися до Вас словом. Я жив з Вами і між Вами понад 88 років. І майже не було дня чи ночі, щоб я не мріяв і не думав... Про інше в дитинстві, про інше в молодості, про інше у дорослому житті – вдома, на роботі, в арешті. Майже не було дня, щоб я не прагнув творити добро і то, переважно, не для себе, а для людей, про яких я думав безперестанку...

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка