Російсько-українські відносини

Путин окружает Украину силами наступательного назначения: шантаж или реальная угроза?

В минувшую среду Министерство обороны России сообщило, что командующий войсками Западного военного округа генерал-полковник Александр Журавлёв "в ходе контрольной проверки войск за зимний период обучения" посетил 4 военных полигона в Брянской, Белгородской и Воронежской области. Эти полигоны не раз упоминались в 2015–2016 годах в контексте войны на востоке Украины, а рядом с одним из них независимая расследовательская группа Conflict Intelligence Team (CIT) нашла разбитый совсем недавно палаточный лагерь и полевой госпиталь.

Военный журналист Юрий Бутусов – о вероятности нападения России на Украину с территории Крыма и о том, чем российская и украинская армии сегодня отличаются от самих себя семилетней давности

Россия продолжает стягивать войска к своим западным границам и перебрасывать дополнительные войсковые подразделения в Крым из центра страны и даже из-за Урала. Многочисленные видео военных эшелонов то и дело мелькают в интернете уже вторую неделю.

На зухвалі посягання країни-агресора на історико-культурну спадщину Кобзаря відреагували в МЗС і РНБО України

У Міністерстві закордонних справ України прокоментували діяльність Російського центру науки і культури в Києві, який є філією російського Держагентства "Росспівробітництво", а також організований ним 9 березня захід: "Підбиття підсумків Міжнародного творчого конкурсу сучасних поетів у день пам'яті російсько-українського поета Тараса Шевченка".

"У зв’язку із маніпулятивними та зухвалими зазіханнями країни-агресора на історико-культурну і філософську спадщину Т. Г. Шевченка, наголошуємо, що національна самоідентифікація Кобзаря – непримиренного борця за національне і духовне відродження України, визволення нашої Батьківщини з-під гніту Росії – не може викликати жодних сумнівів. МЗС заперечує будь-які російські наративи стосовно Т.Г.Шевченка", –прокоментували в МЗС, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

История украинки, пережившей 5 страшных суток в плену у террористов и выжившей благодаря фотографии

Шесть лет назад мир ужаснулся фотографии в «New York Times», сделанной американским фотокорреспондентом Маурисио Лима 25 августа 2014 в Донецке. На ней прохожие бьют ногами завернутую в украинский национальный флаг и привязанную к столбу женщину. Это была Ирина Довгань, историю которой недавно рассказала на радио «Поверх барьеров» журналистка Елена Холоденко.

Полностью прекращается пешеходное и автобусное сообщение между Россией и Украиной

С понедельника, 16 марта 2020 года, вступили в силу временные ограничения по пересечению границы с Украиной. В частности, полностью прекращается пешеходное и автобусное сообщение.

36 пропозицій для справедливого миру між Росією і Україною

Нині, коли українські та світові політики з подвоєними зусиллями шукають дієвого мирного плану для відновлення миру між Росією та Україною, Комісія «Правда, справедливість та відновлення миру між Росією і Україною, спільно з Європейським союзом» хоче звернути увагу на її пропозиції, вироблені на основі діалогу між представниками громадянського суспільства України, Росії та країн ЄС.

Російський політолог про війну на Донбасі і майбутнє  України

До вашої уваги продовження бесіди з керівником Центру українських досліджень Інституту Європи Російської академії наук Віктором Мироненком, визнаним переможцем в номінації «Кобзи» «Друг України в Росії» за підсумками 2019 року.  Нагадаємо, що у першій частині  йшлося про те, що спричинило війну на Донбасі, коли буде мир і як його досягти.  У другій частині  розглядаються питання євроінтеграції України в Європу, чим різняться українська і російська економічні моделі і чи можлива в майбутньому співпраця обох держав.

Інтерв'ю з керівником Центру українських досліджень Інституту Європи РАН Віктором Мироненком

Дії президента України Володимира Зеленського відродили надії, принаймні у частини громадян України, на досягнення миру на Донбасі. Коли буде мир? Яким буде мир? Що буде після досягнення миру? Цими питаннями задаються багато українців. Відповіді на них потрібно шукати не тільки в Україні. Як би нам цього не хотілося, досягти миру виключно за українським сценарієм, на жаль, не вийде. Так само як і Росії не вдасться нав'язати Україні своє бачення мирного врегулювання і поствоєнного співіснування двох держав. Але шукати відповіді на ці питання треба вже зараз: формула «головне – мир, а там подивимося» загрожує фатальними наслідками.

Керівник Центру українських досліджень Інституту Європи РАН Віктор Мироненко  представляє демократичну частину російського суспільства. Яка не поділяє офіційну позицію Кремля і, як мінімум, намагається об'єктивно поглянути на ситуацію. Можна погоджуватися з цими поглядами, можна – ні. Можна дискутувати з окремих питань. Але точно потрібно знати, що таке думка також присутня, і брати це до уваги.

Зачем Россия создает в Крыму медиа на украинском?

В Крыму анонсировали создание газеты и телепередачи «для популяризации украинского языка». Реализацией этих проектов займутся подконтрольные России крымские власти и пророссийская общественная организация «Украинская община Крыма».

В аннексированном Крыму украинский язык, наряду с российским и крымскотатарским считаются государственными. Однако за шесть лет украинские правозащитники и международные организации зафиксировали отсутствие возможности получения образования на украинском и крымскотатарском в Крыму, а также множество случаев преследования проукраински настроенных крымчан российскими властями. О том, может ли Россия предложить что-либо украинцам в медиапространстве, шла речь в эфире Радио Крым.Реалии.

Обмін полоненими на Донбасі викликав суперечливі емоції і оцінки

У неділю, 29 грудня, на Донбасі  пройшов масштабний обмін полоненими між Україною і підконтрольними РФ бойовиками з так званих «ЛНР-ДНР», про який домовилися лідери нормандської четвірки в Парижі на початку цього місяця. Оцінки події різняться не тільки в українських і російських ЗМІ, але й в самому українському суспільстві. «Кобза» відібрала декілька з коментарів, які, на її думку, найточніше  відображають полярність суджень і пов’язаних з обміном проблем у наступному.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка