Регіональні видання

Українці НКАО Санкт-Петербурга змістовно провели День української писемності та мови

11 листопада в Будинку дружби Ленінградськоі області, де діє громадський інтерактивний музей української культури " Джерело", НКА українців Санкт-Петербургу достойно відсвяткували День української писемності та мови.

У великій урочистій залі за круглим столом, накритим чудовою вишитою скатертиною, зібрались члени НКА українців на літературну зустріч: " Українська рідна мова солов'іна, калинова".

Українці Новосибірська взяли участь в етнічному фестивалі «Слов’янське подвір’я»

3 жовтня 1921 року в Новосибірську відбувся черговий 12-й фестиваль слов’янських культур  «Словянське подвір'я», засновниками якого є національно-культурні автономії українців і білорусів. У фестивалі також взяла участь польська громадська організація.

Наша НКАУ влаштувала виставку української вишивки та майстер-класи з вишивки бісером.

Особлий інтерес викликала моя колекція привезених з України вишитих протиковідних масок – тут же посипались замовлення на них...

Українці Єкатеринбурга урочисто відзначили 30-річчя Незалежності України

Цей урочистий захід, організований  Консульством України в Єкатеринбурзі спільно з «Спілкою Українок Уралу» розпочався 23 серпня з підняття перед Консульством Державного Прапора України і виконання  Державного Гімну України. З вітальними промовами до учасників звернулися Консул України Георгій Закраявський, віце-консул Віталій Лебедівський, перші керівники українського осередку м. Єкатеринбурга Стефан Паняк та Петро Кікілик. Гостей свята також  привітав голова Курганського українського товариства «Ясень»  Олександр Остапчук. А  ведучою заходу була я, голова «Спілки Українок Уралу» Лідія Ковалів.

5 серпня -  День  вшанування пам'яті українців, страчених в урочищі Сандармох

5 серпня -  День  вшанування пам'яті українців,  страчених в урочищі Сандармох в Карелії. Про це нагадує у Facebook Почесний голова Карельської республіканської громадської організації  «Товариство української культури «Калина»  Лариса Скрипникова.  «Починаючи з 1998 року, - пише вона, -  я чекала цей день з хвилюванням, сумом і радістю… Радістю від зустрічі з друзями української делегації, що приїжджала щороку на прощу. В цей день декілька сотень людей йшли Хресною ходою від дороги до Меморіалу. Йшли офіційні особи, представники національних громадських організацій, приватні особи, представники других країн. І завжди сама численна була делегація українців. З 2014 року не приїжджає українська делегація, не збираються члени Карельської громади  Калина»… Правда, завжди буває Андрій Литвин, на жаль, один…

Перестало битися серце багатолітнього активіста національно-культурної автономії українців Новосибірська Генріха Стеценка

Національно-культурна автономія українців м. Новосибірська із сумом повідомляє, що сьогодні, 16 липня 2021 року, на 85-му році не стало Генріха Івановича Стеценка ― нашого всіма любимого активіста, патріота України і пропагандиста української культури й традицій на сибірській землі, неперевершеного знавця життя і творчості Тараса Шевченка та багатьох українських поетів, письменників, художників...

Урочисто і достойно відсвяткували ювілей Василя Тегзи президента  НКА українців Санкт-Петербурга, полковника медичної  служби, професора, доктора наук

Ювілейний вечір відбувся в концертній залі "У Финляндского".

Сказати, що у Василя Тегзи багато друзів - нічого не сказати... Зала була заповнена (на допустимі відсотки, звичайно!) і, протягом майже 3-х годин, тривали сердечні вітання від офіційних осіб: особисто від губернатора Санкт-Петербурга, єпархії, керівників НКА різних національностей міста, колег по роботі, учнів, земляків, рідних...

Автор монографії «Соціальна адаптація українських іммігрантів» відповідає на запитання «Кобзи»

Як ми вже повідомляли, у жовтні  минулого  року видавництвом «Саміт-книга» (Київ) було видано українською монографію кандидата соціологічних наук Андрія Зав’ялова (м.Іркутськ) «Соціальна адаптація українських іммігрантів». Автор аналізує основні механізми і стратегію соціальної адаптації українських іммігрантів в Канаді, Латвії і Росії, її складності та особливості. Кореспонденту «Кобзи» випала нагода поспілкуватися з Андрієм Зав’яловим і детально розпитати його про цю роботу.

Хор «Горлиця», заснований Анатолієм Крилем, і однойменна громадська організація українців Владивостока плекають рідну культуру в «Зеленому Клині»

У пошуках кращої долі українці мігрували як на Захід, так і на Схід. Топонім «Зелений Клин» на Далекому Сході з’явився з українцями. З українцями на Далекий Схід прийшла і українська пісня.

За радянських часів (1979) у Владивостоці завдяки українцю Анатолію Крилю, який жив українською піснею, українським словом, з’явився український хор «Горлиця».

Анатолій Улянович Криль — громадський і культурний діяч Зеленого Клину. Організатор і керівник українського народного хору «Горлиця» (тепер носить його ім’я). Голова першої зареєстрованої на Далекому Сході парафії Української православної церкви Київського патріархату. Громадська та релігійна діяльність А. Криля викликала роздратування і шалений опір з боку влади. У 2004 р. Анатолій Криль загинув наслідок жорстокого побиття невідомими злочинцями. Невдовзі після вбивства А. Криля діяльність УПЦ КП у Владивостоці була заборонена. Вбивці А. Криля не знайдені до цього часу.

 

Вітаємо  Консула України в Єкатеринбурзі з ювілеєм!

23 березня виповнилося 60 років Консулу України в Єкатеринбурзі Георгію  Івановичу  Закраявському. Саме з його приходом на цю посаду у 2018 році, як засвідчує українська громада міста, вона відчула не формальне, а справжнє піклування про неї і реальну допомогу, те, що Україна пам’ятає і підтримує українців Уралу.

Українці національно-культурної автономії Новосибірська гідно вшанували пам’ять Кобзаря

Вже традиційно, шостий рік поспіль, Шевченківські дні в Новосибірську приурочені до дня народження Кобзаря, починаються з покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку. І цього року, 9 березня, о 12-ій годині активісти національно-культурної автономії українців м. Новосибірська прийшли до Тараса з квітами, щоб знову сказати: «Не забули пом’янути добрим і  гучним словом». Тут була промова голови автономії Володимира Павука та виступ активіста Гната Стеценка, який прочитав уривок із вірша поета.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка