Діти бачать Україну їхньої мрії - казкову, барвисту, гарну у минулому, сьогоденні і майбутньому
Діти бачать Україну їхньої мрії - казкову, барвисту, гарну у минулому, сьогоденні і майбутньому

Новини сумської «Просвіти»

Цього року завершення Шевченківських днів ознаменоване відкриттям Сумської постійно діючої виставки УКРАЇНІКИ в рамках проекту «Український дім» Сумського обласного товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Відкриття відбулося за адресою Червона площа, 6 у відремонтованому та реконструйованому офісі товариства.

Крім виставок робіт художників, майстрів народного мистецтва, світлин та листівок згодом тут можна буде ознайомитися з бібліотекою україніки, фільмотекою, записами української музики, українських комп'ютерних програм, а також обмінюватися книгами, фільмами та музичними творами. Поступово це місце перетвориться на український духовно-культурний центр «Світлиця».

«Просвіті» вдалося знайти благодійників та ентузіастів-фахівців і власними силами та ресурсами без допомоги влади та Всеукраїнського товариства, з офісу «Просвіти», шляхом реконструкції та ремонту створити український духовно-культурний центр з виставковою залою. Увесь ремонт обійшовся щонайменше у 70 тисяч гривень.

Після довгого пошуку коштів та ресурсів дійшли висновку, що для українського проекту згодні виділяти кошти 1 із 100 україномовних підприємців та 1 із 1000 російськомовних.

Українського центру у Сумах не було б, якби серед сотень підприємців та інших людей, до яких зверталися за допомогою не знайшлося декількох багатих не скільки грошима, як душею. Найбільший внесок серед них зробили М. П. Шиян - директор ПВКП «БРІВТ», начальник ДБМП «Промбуд - 1», ВАТ «Сумпромбуд» П. В. Рудь, заступник голови правління ВАТ «Сумпромбуд» П. Л. Новицький, президент ТОВ «Сантехопт - 2000» О. О. Кур'яков, директор ВКЦ «Художній салон» Н. В. Задесенець, заступник голови Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства М. М. Шпакович, вчителька музики Сумської музичної школи №1 Т. П. Мовчан та інші. Зверталися ми з пропозицією про співпрацю до обласних керівників усіх основних політичних партій. Відгукнувся лише голова Сумської обласної організації ГО «Свобода», наш земляк з Києва, спортивний телекоментатор І. М. Мірошниченко, саме завдяки його внеску нам вдалося завершити ремонт.

Серед тих, хто займався ремонтом найбільший внесок І. А. Сиротенка, М. О. Шевченка, М. М. Марченка, А. В. Стегнія, А. В. Криганова та інших.

Кожен народ існує лише доти, доки він самобутній. Тому виставку створено для підтримки митців, які намагаються у своїй творчості зберігати, розвивати та пропагувати українську самобутність, українські теми, красу рідного краю та нашої Батьківщини і звичайно ж для глядачів, які підтримують рідне.

Перша виставка дитяча і це не випадково. Діти можуть бути нашим хорошим майбутнім, а можуть і ні. Великою мірою це залежить від дорослих. Тому, як ми плекатимемо юні таланти, такі й перспективи будуть у нашої країни.

На виставці ми ніби потрапляємо у весняний сонячний день. Чисті дитячі душі, які на кожному полотні, навіть у сумних темах, освічують світ і дають йому надію. Ми бачимо Україну нашої мрії - казкову, барвисту, гарну у минулому, сьогоденні і майбутньому. Багато полотен бринять звуками, пробуджують у душі якесь щемне генетичне хвилювання і спогади з дитинства - теплі, наче весна.

Виставка створює хороший настрій, дає надію і це не мало у сьогоднішньому житті.

Експозиція дуже різноманітна за творами, жанрами і авторами. На ній представлено близько 50 авторів, до 60 творів та 23 навчальних заклади міста Суми і області.

Твори відбирало авторитетне журі з представників осередку «Українські художники» товариства «Просвіта». Серед них, голова осередку скульптор та художник Олег Прокопчук, директор Сумської художньої школи імені нашого земляка академіка Михайла Лисенка Олексій Кузьменко, відомі художники Олег Солдатенко, Микола та Ганна Ярові, скульптор та художник Леонтій Костур, Майстер народної творчості Валентина Коздровська та інші.

Серед авторів художніх полотен вихованці Сумської художньої школи - чотири роботи, Палацу дітей та юнацтва - п`ять робіт, учні 17 сумських загальноосвітніх шкіл та три - шкіл області.

Найбільшу кількість робіт з україніки вдалося відібрати з доробків ЗОШ: № 18 - 7 робіт, вчитель Л. Г. Нестеренко, №10 - 5 робіт, вчитель Т. М. Бєлошніченко, №15 - 4 роботи, вчитель Я. М. Ткаченко. На виставці також представлені доробки юних художників ЗОШ №№ 25, 4, 5, 21, 6, 19, 22, 29, 12, 2, 25, 3, 9, 4, 20.

Особливим українським колоритом та вправністю вирізняються роботи сумських школярів: Скляр Альони та Юнака Сергія ЗОШ №18, Токмань Юлії ЗОШ №12, Чиж Дарини ЗОШ №25. Вихованців Художньої школи Бережного Андрія та Коломієць Софії. Юні художники ПДЮ Востоцької Карини, Казанцевої Єлизавети, Наріжної Олександри.

Талановиті автори репрезентують Сумську область. Бересток Олександр - Хотінську СШ Сумського району, Гусляєва Анастасія - Улянівську школу Білопільського району, Глибока Діана - Спеціалізовану школу Великої Писарівки, Лисенко Максим - Кролевецьку ЗОШ № 2, Поліщук Володимир - Конотопську ЗОШ №9.

У кожного може виникнути питання: як можна щось робити не маючи ніяких матеріальних та фінансових ресурсів так як «Просвіта»? Відповідь проста: - все можливо, коли об'єднатися разом.

Що до виставки, то це спільний здобуток. Методист Інформаційно-методичного центру Управління освіти і науки Сумської міської ради Ірина Віталіївна Тиченко допомогла зібрати роботи. Творами з районів поділилась Сумська обласна дитяча бібліотека, рамками для картин допомогла директор Сумської муніципальної галереї Тамара Василівна Кубракова, привітало відкриття виставки тріо бандуристів ЗОШ №24 та музучилища у складі Л. В. Лисенко, К. В. Денисової та Р. І. Лелюшкіної. Звичайно ж творчому злету дітей допомагають вчителі та батьки. Дуже важлива для юних обдарувань увага, зокрема журналістів.

Наша спільна увага - це жива вода для будь-якої творчої людини, а для дітей особливо. Ми разом даємо цим натхнення, натхнення творити красу і берегти самобутність свого народу, щоб він був вічним, а наші діти лишали хороший слід на землі.

Олексій ШЕВЧЕНКО

Голова правління Сумського обласного товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Багато полотен бринять звуками, пробуджують у душі якесь щемне генетичне хвилювання і спогади з дитинства - теплі, наче весна.JPG
Багато полотен бринять звуками, пробуджують у душі якесь щемне генетичне хвилювання і спогади з дитинства - теплі, наче весна.JPG
Сумська постійно діюча виставка УКРАЇНКИ в рамках проекту 'Український дім' Сумського обласного товариства 'Просвіта' ім. Т.Г. Шевченка
Сумська постійно діюча виставка УКРАЇНКИ в рамках проекту 'Український дім' Сумського обласного товариства 'Просвіта' ім. Т.Г. Шевченка
Твори відбирало авторитетне журі з представників осередку 'Українські художники' товариства 'Просвіта'
Твори відбирало авторитетне журі з представників осередку 'Українські художники' товариства 'Просвіта'
Все можливо коли об'єднатися разом
Все можливо коли об'єднатися разом

На світлинах: Все можливо, коли об'єднатися разом. Діти бачать Україну їхньої мрії - казкову, барвисту, гарну у минулому, сьогоденні і майбутньому. Багато полотен бринять звуками, пробуджують у душі якесь щемне генетичне хвилювання і спогади з дитинства - теплі, наче весна. Сумська постійно діюча виставка УКРАЇНІКИ в рамках проекту «Український дім» Сумського обласного товариства 'Просвіта' ім. Т.Г. Шевченка. Твори відбирало авторитетне журі з представників осередку 'Українські художники' товариства 'Просвіта'.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка