В Росії трьом кримським татарам дали 13-18 років колонії за сфабрикованими справами

Російський суд у Ростові-на-Дону засудив трьох кримських татар до 13-18 років колонії суворого режиму за звинуваченнями в тероризмі на релігійній основі. Про це повідомила сьогодні, 12 січня, у Twitter перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова: «Щойно т.зв. російський суд засудив громадян України – Айдера Джаппарова, Енвера Омерова та Різу Омерова на драконівські терміни за сфабрикованими обвинуваченнями. Ці вироки є черговим доказом придушення російськими окупантами інакомислення в Криму».

Енвера Омерова засудили до 18 років, Айдера Джаппарова – до 17 років, Різу Омерова – до 13 років позбавлення волі в колоніях суворого режиму.  Повідомляється, що досудове слідство та судовий процес відбувались із численними процедурними порушеннями, а докази захисту про непричетність обвинувачуваних до інкримінованих діянь цілковито ігнорувались.

Міністерство закордонних справ України вже висловило рішучий протест у зв’язку із ганебним рішенням суду Росії і  вимагає від РФ скасувати це рішення і негайно звільнити Енвера і Різу Омерових, Айдера Джаппарова, а також усіх незаконно утримуваних громадян України. Міністерство також закликало міжнародну спільноту засудити застосування РФ політичних переслідувань проти громадян України та посилити політико-дипломатичний тиск з метою звільнення незаконно затриманих нею українців та кримських татар.

До цього на Керченському мосту правоохоронці близько 9 годин незаконно утримували близько 120 кримських татар при мінусовій температурі без гарячого пиття та  їжі, щоб не випустити їх з Криму на суд в Ростові-на-Дону і не дати підтримати звинувачених.

Айдера Джаппарова, Енвера та Різу Омерових затримали в анексованому Криму 10 червня 2019 року. У порушення норм міжнародного права чоловіків перемістили на територію Росії до м. Ростов-на-Дону. Проти них сфабрикували звинувачення в «організації та участі в діяльності терористичної організації та насильницькому захопленні й утриманні влади».  

Джерело: https://www.pravda.com.ua/news/2021/01/12/7279633/

Від редакції:

Редакція сайту «Кобза» рішуче засуджує незаконне переслідування кримських татар, проти яких  застосовуються  жорстокі тюремні вироки, психлікарні,  обшуки, ідеологічний тиск і навіть вбивства.

Фактично ця національна меншина в окупованому Криму позбавлена елементарних прав: громадянських, національних, релігійних. Це  зайвий раз підкреслює, що Росія є тюрмою народів і ганебним душителем прав і свобод. А так званий «Русский мир», запроваджений у Криму окупантами, прямо наслідує сталінський ГУЛАГ.

Цікаво знати чи Світовий Конгрес Українців (СКУ) якимось чином реагує на ці події і чи підтримує  гнаних побратимів-татар?

В.К.

Додатково: https://life.pravda.com.ua/society/2021/01/12/243626/

На світлинах:

1. Енвер та Різа Омерови

2. Айдер Джаппаров

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка