Права людини і громадянина

Пленные гражданские украинцы в российских тюрьмах

Уходя из-под Киева и Чернигова, российская армия забрала с собой не только военных, но и гражданских пленных. Украинцы, захваченные без оружия в руках и не на месте боя, сегодня, по информации их родственников, содержатся в российских тюрьмах. Их местонахождение засекречено, а статус неясен – не военнопленные и не подследственные, они никак не защищены российским УПК. Корреспондент Север.Реалии поговорил с украинками, которые не понимают, как вернуть домой своих мужей и братьев.

У Санкт-Петербурзі затримали учасника одиночного пікету за цитату… з Путіна

У Санкт-Петербурзі до 33-го відділення поліції доставили учасника одиночного пікету з плакатом «Найстрашніше для політика – вчепитися за своє крісло руками і зубами – В.В. Путін». Андрій Олівер’єрі стояв біля метро «Парк Перемоги». Стояв і не проголошував жодних промов. Тільки тримав у руках аркуш паперу з цитатою Путіна. Поліцейські склали на людину зі словами президента протокол за порушення законодавства. Про цей факт повідомив сайт «ОВД-Інфо».

Пітерській художниці й активістці Саші Скочиленко загрожує 10 років ув’язнення за правду про війну в Україні

Суд направив затриману за антивоєнну акцію петербурзьку художницю Сашу Скочиленко на примусову психіатричну експертизу. Про це повідомляє "Фонтанка" із посиланням на її адвоката Яну Неповиннову. Імовірно, експертиза займе близько трьох тижнів.

Мати Саші, Надія Скочиленко, розповіла у коментарі виданню "Сота", що на стаціонарному обстеженні наполіг слідчий, хоча самі психіатри пропонували пройти експертизу амбулаторно.

Скочиленко звинувачується у дискредитації російської армії за мотивами політичної ненависті. Їй загрожує до 10 років ув'язнення.

Як депортованих українців витягують з Росії

Окупанти вивозять людей з окупованих територій сотнями тисяч. За даними уповноваженої з прав людини України, станом на кінець травня кількість депортованих українців від початку повномасштабного вторгнення  перевищує мільйон людей. Їх доставляють у два великих хаби – у Ростові та Таганрозі. Знову перевіряють документи, телефони, проводять допити щодо зв'язків з українськими військовими та силовими структурами (як у фільтраційних таборах), а тоді – видають ще одну "довідку" і формують "евакуаційні" потяги в центральну та східну Росію.

Проте частина з українців повертається. Хтось дивом, хтось – хитрістю, а дехто – завдяки таким волонтерам, як Олена (ім'я змінено в цілях безпеки). Вона допомагає депортованим виїхати території Росії.

Історія маріупольця, який залишився без ока та втратив рідних

Майстер маріупольського металургійного комбінату Олександр Лукашов внаслідок обстрілів втратив око, а на його обличчі залишився величезний шрам. Дружину витягав з-під завалів уже мертвою.  Поранений Олександр виходив з Маріуполя дорогою, встеленою трупами. Чоловік проїхав через Росію, аби попасти до дочки у Грецію. Він не хотів залишатися в країні, якою «править гестапо». Свою історію Олександр розповів «Українській правді. Життя».

На маріупольських чиновників і активістів, що відмовляються стати колаборантами, чекає в’язниця або розстріл

В Маріупольському районі окупанти ув’язнюють та розстрілюють українських волонтерів та чиновників, які відмовилися співпрацювати з колаборантами та окупаційною владою. 

Джерело: Маріупольська міськрада, яка цитує мера міста Вадима Бойченка, "Інтерфакс-Україна"

Пряма мова: "Фейковий суд "ДНР" засудив до 10-річного ув’язнення голову одного з приазовських селищ.

Щонайменше одного держслужбовця страчено через розстріл.

Беженцев из Мариуполя привезли в Приморье

Более трёхсот беженцев из разрушенного Мариуполя прибыли в Приморье, где их поселили в поселке Врангель – в 200 километрах от Владивостока в пункте временного размещения (ПВР). Беженцы говорят, что из пересыльного пункта в Таганроге отправились в столь дальние края они добровольно, потому что здесь им пообещали льготную ипотеку и большие, чем в других регионах, подъёмные. Реальны ли эти обещания и что ждет беженцев в Приморье – в репортаже корреспондента Сибирь.Реалии.

 Сотрудница «Международного мемориала» о политике РФ в отношении общественных организаций, войне в Украине и будущем российского государства

Знакомьтесь: Анна Марголис.– сотрудница  Международного историко-просветительского, благотворительного и правозащитного общества (сокращенно «Международный мемориал»), одним из основателей которого был академик Андрей Сахаров. Работала   в проекте  «топография Террора» и  в редакции подкастов Мемориала.  В феврале этого года «Международный мемориал» бы ликвидирован в РФ решением Верховного суда. 

Анна родилась 11 августа 1981 г. в Москве. Училась в Школе-Студии им. В.И. Немировича-Данченко при МХАТ им. А.П.Чехова.  Затем изучала «Религиоведение» в Российском государственном гуманитарном университете, получила диплом  «историка-религиоведа». В настоящее время сотрудничает с международным книжным издательством «Penguin Books».   С лета 2021 года и по настоящее время проживает в Ереване.

Вчора, 27 квітня, в Південному окружному військовому суді м. Ростова-на-Дону в РФ оголосили вирок громадянину України, політв'язню Дмитру Штиблікову за новим обвинуваченням у нібито «державній зраді» (ст. 275 Кримінального кодексу РФ). Про це  повідомила  уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Штиблікова засудили до 19 років та 6 місяців позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму та обмеженням волі на 1 рік після відбування покарання.

«Ця справа була заздалегідь сфальшована. Спочатку в листопаді 2016 року катуванням і тиском вибили свідчення, а далі, не маючи жодного доказу, все ті ж свідчення використовували, щоб сфабрикувати нову «справу», підло дочекавшись, поки у першій справі закінчиться термін позбавлення свободи!» - наголосила Денісова.

Его не побоялась вывесить новосибирская пенсионерка, уроженка Киева

С 3 марта 2022 года над новосибирским Академгородком реет флаг Украины. Он закреплен на верхнем этаже нового дома на улице Разъездной и особенно хорошо виден с Бердского шоссе, если ехать в Академгородок из Новосибирска. Флаг на лоджии собственной квартиры подняла моя давняя знакомая Людмила Ефимовна Берлянд, уроженка Киева.

Маленькая, похожая на хрупкого подростка пожилая женщина. Человек непреклонный, всегда такой была. По городу она ходит в черной санитарной маске с изображением жёлто-голубого флага. На курточке приколот булавкой листок бумаги со словами «Нет войне!».

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка