Пишемо історію української діаспори в рамках «Дослідного проекту сайту «Кобза»

Шановні друзі-читачі!

Час - невблаганний, і все менш залишається живих свідків діяльності українських організацій в Росії, в тому числі того надзвичайного підйому національної самосвідомості в середовищі діаспори, якими були позначені  90-рокі минулого століття і перші роки «нульових». Що ми залишимо тим молодим етнічним українцям, які виросли в умовах  обмежень всього українського в РФ, аби вони пам’ятали де їхня історична Батьківщина і якого вони роду, знали її мову і культуру і пишалися тим, що вони українці?

Сайт «Кобза - українці Росії» з самого початку свого заснування збирає, досліджує  і публікує матеріали, які у купі своїй є фактично електронною книгою з історії життя української діаспори в Росії. У нас існує «Дослідний проект сайту «Кобза», який ставить на меті  дослідження діаспори. Достатньо згадати такі цикли статей як «Стародубщина», «Ногінський документ», «Демографічна карта українців Росії», «Ні – убивствам і розправам!», «Полеміка АУГР з московською групою», «Українці Камчатки», серія інтерв’ю з українським художником Леонтієм Костуром про мистецьке життя в радянській Росії. Зараз розпочато нове дослідження історії і стану українських історичних і культурних пам’яток в РФ.

Уся ця робота була б неможлива без вашої, шановні друзі, активній участі. Скільки нового, наприклад, дізналися ми про і щасливі, і сумні реалії діяльності української автономії Петропавловська-Камчатського, про яскраві особистості українців Камчатки та їх  внесок в розвиток економіки і культури цього краю завдяки пані Едіті Позняковій (Мочевус), яка передала «Кобзі» електронні архіви, заснованого нею Клубу ім. Івана Франка. А скільки подібних  матеріалів ще зберігається в шухлядах інших українських активістів з інших регіонів. Чи не прийшов час і їм побачити світ?

Тому звертаємося до вас з проханням поділитися з нами своїми архівами. Це можуть бути ваші особисті чи чиїсь інші спогади,  біографії та світлини як окремих особистостей, так і колективів, фото подій і заходів з їх описом; скани газетних публікацій, виступи на з’їздах, згадки про пресу українців Росії,  статутні документи, протоколи з’їздів; ідейна полеміка всередені організацій, судові документи; ваші звернення до влади, відповіді влади на ваші звернення; життя церковних громад,  недільних шкіл; ваша допомога українським політв’язням (від сталінських до путінських часів); фото історичних будівель та артефактів. Словом, усе те, що документально зафіксувало життя і дух українців в Росії у минулому, цікавить нас у рамках «Дослідного проекту».

Якщо ви бажаєте розповісти про історію організації у інтерв’ю, ми радо це зробимо.

Надсилати матеріали можна на електронні адреси (будь ласка дублюйте мінімум на дві адреси для надійності):

  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Якщо у вас немає можливості надіслати матеріали  в електронному вигляді, напишіть нам про це, і ми знайдемо інший спосіб їх отримати.

Час – невблаганний, та єдине над чим він не владний - наша колективна пам'ять, що передається з покоління в покоління. Давайте разом збережемо непросту, але славну історію нашої діаспори для нащадків!

Редакція сайту «Кобза – українці Росії»

На світлині: «Кобза» чекає на ваші листи

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка