Українська діаспора РФ стурбована тим фактом, що російські терористи, затримані 7 липня ц.р. в Києві, були видворені з України без суду і слідства – «гуманітарно»

Шановний пане Президенте!

В той час, як Росія веде агресивну політику щодо України, а сотні українських патріотів перебувають у російських застінках, Україна вільно повертає Москві двох терористів, що були членами збройних формувань, працювали на російські спецслужби, брали участь у військових конфліктах на території різних країн і планували вчинення тяжких  злочинів на території України. Їх відпустили без суду і слідства, без взяття під варту та наступного обміну.

 

Ми – і читачі, і діаспора - хочемо нагадати, що кримські політв’язні Олег Сенцов і  Олександр Кольченко отримали відповідно 20 і 10 років колонії суворого режиму за нібито здійснення терористичної діяльності в окупованому Криму (підпал дверей офісу). Ми також нагадуємо, що український патріот Володимир Балух отримав термін ув’язнення за український прапор над власним будинком на окупованому півострові.

Звільнені з-під варти терористи – це плювок в обличчя правосуддю, насмішка над стражданнями українців, що перебувають за гратами в Росії, яких катують у спецв’язниці «Ізоляція» у Донецьку, та кримських татар, яких тримають у «психушках» Криму, або вбитих чи зниклих безслідно. А може перед терористами ще й вибачитись за те, що затримали? Якщо Ви так «захищатимете» Україну, Москва і ФСБ лише радітимуть Вашим «успіхам».

Також багато пишуть у пресі про особливий статус Донбасу в Конституції України, якого вимагає Росія в рамках нормандського формату. Ми вважаємо, що статус Донбасу як мінімум має бути прив’язаний до гуманітарного статусу української діаспори в Росії. Нагадаємо, два мільйони українців РФ не мають жодної школи, жодної бібліотеки, чи теле- та радіоканалу.  Українські федеральні організації у Росії вже багато років тому ліквідовані урядом у судовому порядку. На парафію УПЦ КП у підмосковному Ногінську чинився величезний тиск усі ці роки. Директор  ліквідованої єдиної української бібліотеки в Росії Наталя Шаріна перебувала під судом та домашнім арештом, і отримала умовний термін – чотири роки позбавлення волі. Троє українських активістів були вбиті під час правління президента Путіна і їх справи досі не розслідувані.  Українська діаспора у Росії не має жодних національних прав і розглядається урядом як «п’ята колона». Діаспору у Росії і її Церкву не захищали ні Янукович, ні Порошенко, ні Ваша адміністрація. Для прикладу, УВКР у Києві не має належних коштів не лише на захист діаспори, але й має проблеми із проплатою за приміщення. В діаспорі ніколи не розуміли – звідки така необізнаність та байдужість?

Тому ми закликаємо Вас не вести переговорів про «особливий статус Донбасу» до того часу, доки в Росії уряд не відкриє стільки ж українських шкіл, скільки російськомовних діяло в незалежній Україні на території нині окупованого Криму й на Донбасі. Ми, очевидно, говоримо про сотні, якщо не тисячі шкіл та бібліотек. Якщо Росія не на словах, а на ділі захищає права людини, в такому випадку нехай вона дотримається заявлених нею гуманітарних стандартів, але для власних україномовних громадян. Інакще вся російська риторика зводитиметься до порожніх націоналістичних та імперіалістичних тез та історичних міфів, з якимим українському народові, а також народам Європи, не по дорозі. Мінські домовленості не повинні застеляти більш широкий формат – всю гуманітарну сферу міждержавних відносин. Якщо на політичній мапі є Севастополь та Донецьк, тоді є і питання по Ногінську, по Бібліотеці у Москві, по вбивствам активістів, а також із ліквідованими діаспорними організаціями.

Нас у діаспорі дивує, що Ви, як Президент, зовсім не захищаєте діаспору у Росії, але натомість виявляєте гуманність до російських імперіалістів та бойовиків. Хочемо запитати Вас, пане Президенте від імені діаспори: чому так безхребетно і аморфно Ви чините у відносинах з агресором? Чи заперечення агресора не має на увазі жорсткої боротьби як у галузі державної безпеки, так і в гуманітарній сфері?

Чи може Україна ставити принципово питання у відносинах із авторитарною Росією, слідуючи яскравим прикладам Василя Стуса, Левка Лук’яненка, Володимира Балуха, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Митрополита Богородського Адріана?

Василь Коломацький, головний редактор сайту «Кобза – українці Росії»

Додатково:

http://www.kobza.com.ua/svitovyj-kongres-ukrajinciv/1715-ni-ubyvstvam-i-rozp

http://kobza.com.ua/prava-ljudyny-i-gromadjanyna/573-nogynskyj-dokument-ros

 

На світлинах:

  1. Головний редактор Василь Коломацький.
  2. Прикордонний КПП, на якому терористів відпустили до Росії.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка