Полеміка

Дипломатический или военный конфликт – что ждет Украину? Обсуждают Борислав Береза, Юрий Федоров и Михаил Самусь

Виталий Портников: Россия продолжает стягивать войска к границе Украины, а Запад все громче предупреждает о вероятности полномасштабного вторжения российских войск на территорию соседнего государства. На этом фоне украинский президент Владимир Зеленский называет ситуацию на границе полностью контролируемой и заявляет о подготовке госпереворота в Украине с участием России, к организации которого может быть привлечен олигарх Ринат Ахметов.

Член Ради з міжнаціональних відносин при президентові РФ Безпалько запропонував ліквідувати Україну як державу

Член Ради з питань міжнаціональних відносин при президентові Росії Богдан Безпалько стверджує, що сьогодні неможливо примусити Київ припинити військові дії на Донбасі, проте є спосіб, який допоможе встановити мир.

В інтерв'ю російським ЗМІ він запропонував ліквідацію української держави як найвигідніше для всіх сторін рішення проблеми, інформує Цензор.НЕТ з посиланням на "Лента.ру".

З приводу публікації матеріалу «Остання радість Тараса Шевченка» на сайті ОУР

На сайті Обєднання українців Росії, організації, чия легітимність викликає великі сумніви (див. Історія ОУР від Руденко-Десняка до наших днів), і адміністратором якого є Валерій Семененко, а куратором сумнівно відомий серед українців Росії Сергій Винник, нещодавно під заголовком «Остання радість Тараса Шевченка» було передруковано «розвідку» Олега Вареника з газети Васильєвського округу Санкт-Петербурга «Муниципальный вестник» «Золотые часы Шевченко». Якщо  коротко, то автор намагається довести, що опальному українському поету жилося в царській Росії не так вже й погано,  а в останні роки життя він був людиною навіть заможною, купив собі ще один дорогий золотий годинник, який після його смерті привласнив собі його близький товариш Михайло Лазаревський.

Президент России Владимир Путин возрождает сталинский подход к исторической науке, в основе которой – политическая целесообразность

Вечером 12 июля сайт президента России опубликовал статью Владимира Путина с изложением его версии истории Украины. Его главный тезис: русские и украинцы – один народ, и разделять его не нужно. Стоит ли ждать теперь окончательного присоединения донбасских областей, корреспондент Север.Реалии обсудил с историком и журналистом Николаем Сванидзе.

Нове актуальне інтерв’ю для «Кобзи» відомого громадського діяча із м. Суми Віктора Казбана

Вікторе Павловичу, хто із сучасних діячів культури й мистецтва найбільше виділяються в сучасній Україні? Хто на сьогодні є лідером громадської думки?

Зараз саме така нинішня культурна й мистецька ситуація в нашій державі, як на мене, в стадії трансформації від отієї ерзац-культури радянської, яка була саме за часів «соціалістичного реалізму», до тих основних базових культурних цінностей, які існують у вільному світі, а їх дуже легко перелічити. Це, перш за все, творча свобода. І коли вона сповна у нас в Україні буде реалізована, тоді можна буде говорити і про лідерів, які поступово викристалізовуються з постсовєтської  ерзац-культури.

Відкритий лист члена Малої Ради «Громади українців Росії» Ігоря Роздобудька до Валерія Семененка

Від редакції. Як стало відомо «Кобзі», на початку червня цього року у Москві планується проведення З'їзду українців Росії, ініціатором якого є колишній співголова ОУР (2005-2012 рр.) Валерій Семененко. Такий, перший за  останні 9 років збір представників громад українців можна тільки вітати, але насторожує те, що інформація про нього поки поширюється лише на рівні чуток. Подібне занепокоєння виникло  і у члена Малої Ради «Громади українців Росії» Ігоря Роздобудька, який 18 травня звернувся до В.Семененка з Відкритим листом. Публікуємо це Звернення в порядку інформування наших читачів про події в українській діаспорі Росії:

«Відкритий лист до В. Ф. Семененка.

Шановний Валерію Фоковичу!

Я в Москві, але на жаль, маю багато роботи, і зустрітися найближчим часом не зможу. Тому вирішив написати Вам публічно, бо дійсно, існує багато питань, які б треба було обговорити.

Про мову, російське «вєлічіє» та український постколоніальний синдром в актуальному інтерв’ю «Кобзі» відомого сумського громадського діяча Віктора Казбана

Доброго дня, шановний пане Вікторе! Наш сайт знову радий Вас вітати. Розкажіть, будь ласка, про свій новий громадський статус, над якими питаннями Ви зараз працюєте.

Ідучи назустріч 30-й річниці Незалежності України, виникає дуже багато викликів, випробувань  для українців та і для нашої держави в цілому. Бо, як на мене, 30 років минули надзвичайно швидко, тому що настільки буремними були всі політичні події, настільки буремно протікало в цей період, я б назвав те, що зветься навіть у медицині елементом натуралізації або елементом,  який називають ще звичкою до саме оцієї нової нашої формації і нового нашого місця в житті новітньої,незалежної України.

Ще раз про холопів, Дамоклів меч і користь ролі цапа відбувайла

Подивився фрагменти виступу «солнцелікого» перед Федеральними Зборами РФ...

Спостереження обнадіяли саме своєю ясною і одностайною «безнадьогою» усіх учасників цієї події. Аж на серці потепліло. Є логіка у політичному житті планети! Не всяка підлість минає безслідно!

Власти РФ загнали себя в ловушку: воевать нельзя, но без войны никак

Единственное, что говорит о том, что войны, может, и не будет, это демонстративный характер перемещения войск. Такое впечатление, что к движению всего этого железа к границам Украины внимание привлекают специально. Значит, остается шанс, что это блеф. Но и телевизионная истерика — а ведь уже который день бьются в падучей — тоже не сама собой возникает. Приказ на столь массированную артподготовку может идти только с самого верха. А слова Козака, что поможем, мол, если будем вынуждены, это и вовсе серьезно. Случится ли война, мы скоро узнаем. Но кто заплатит за наше вторжение, если оно, не дай бог, случится, а кто будет бенефициаром?

Знову про зв’язок «сортіра», «одного бітого» і особливостей націєтворення

В той час як «кавалеристсько-нога» та «трамвайно-хамська» Скабєєва в ефірі телебачення заявляє по неминучість війни з Україною https://www.svoboda.org/a/31189383.html, а російські та українські експерти зважують вирогідність такої війни, виходячи із логіки фактів та традицій, https://www.svoboda.org/a/31190877.html, а соцмережі гострять язик на згадану тему https://www.svoboda.org/a/31192654.html, хочеться просто спитати зі сторінок Кобзи (загально-то ліберального сайту): А де російська совість?

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка