Полеміка

Власти РФ загнали себя в ловушку: воевать нельзя, но без войны никак

Единственное, что говорит о том, что войны, может, и не будет, это демонстративный характер перемещения войск. Такое впечатление, что к движению всего этого железа к границам Украины внимание привлекают специально. Значит, остается шанс, что это блеф. Но и телевизионная истерика — а ведь уже который день бьются в падучей — тоже не сама собой возникает. Приказ на столь массированную артподготовку может идти только с самого верха. А слова Козака, что поможем, мол, если будем вынуждены, это и вовсе серьезно. Случится ли война, мы скоро узнаем. Но кто заплатит за наше вторжение, если оно, не дай бог, случится, а кто будет бенефициаром?

Знову про зв’язок «сортіра», «одного бітого» і особливостей націєтворення

В той час як «кавалеристсько-нога» та «трамвайно-хамська» Скабєєва в ефірі телебачення заявляє по неминучість війни з Україною https://www.svoboda.org/a/31189383.html, а російські та українські експерти зважують вирогідність такої війни, виходячи із логіки фактів та традицій, https://www.svoboda.org/a/31190877.html, а соцмережі гострять язик на згадану тему https://www.svoboda.org/a/31192654.html, хочеться просто спитати зі сторінок Кобзи (загально-то ліберального сайту): А де російська совість?

Росіяни все ще перебувають у світі ілюзій щодо привабливості їхньої деградованої імперії для українців та інших народів

Сьогодні посеред дня пролунав дивний дзвінок: мені телефонувала ведуча прямого ефіру з російського пропагандистського радіо (а інших за порєбріком не буває) "Гаваріт Масква".

Давно не мав "приємності" спілкуватися з представниками російських медіа, і тут такий сюрпрайз... Баришня хотіла дізнатись, чому серед бажаючих отримати російське громадянство − найбільше українців (нібито про це свідчить сьогоднішня статистика в РФ).

До шостої річниці вбивства російського опозиціонера Бориса Нємцова

27 лютого 2015 року у Москві було підло вбито відомого російського політичного і державного діяча Бориса Нємцова. Яким він був, яку історичну місію міг би виконати у сучасному розвитку як незалежної російської, так і незалежної української держав, і тим самим змінити нинішню геополітичну мапу світу? Про це говоримо із колишнім членом Комісії Людських і Громадянських Прав Світового Конгресу Українців  (КЛГП СКУ), головним редактором сайту «Кобза - українці Росії» Василем Коломацьким (Оттава).

Заклик до українців-демократів 23 січня вийти на вулиці на захист Олексія

Дорогі українські демократи Росії! Колись у доленосному 1991 році у Москві на барикадах Білого дому був загін під назвою «Українська сотня». В ньому було коло ста москвичів українців, які вийшли на захист демократії у Росії проти заколотників із ГКЧП. Сьогодні ситуація у чомусь аналогічна 91-му року.

Відбулася своєрідна поетична дуель між Торонто та Лебедином

Редакція «Кобзи» щиро вітає з Днем народження відомого громадського діяча з міста Лебедина, Сумської області, пана Анатолія Удода. Щастя та здоров’я! Нових творчих успіхів!

Анатолій Удод навзаєм вітає читацький загал «Кобзи» з новорічними святами і робить це в поетичній формі. Пропонуємо читачам свіжий вірш під назвою «З роком металевого бика!»

Зачем Госдума РФ озаботилась вопросом «территориальной целостности»

На днях Государственная Дума приняла в первом чтении законопроект об уголовном наказании до 10 лет тюрьмы за «действия по отчуждению территорий РФ». Принятие нового закона объясняется реализацией поправок в конституцию, где этому вопросу уделяется повышенное внимание. Хотя для непредвзятого наблюдателя такое обостренное отношение властей к этому вопросу выглядит странно. Да, в российских регионах иногда вспыхивают массовые протесты. Но нигде – ни в глобально уже известном Шиесе, ни в Хабаровске, ни в Башкирии или Ингушетии – не выдвигалось и не выдвигается лозунгов об отделении от России. И тем более – о присоединении к какому-то иному государству, что подразумевает слово «отчуждение».

«Гласность и свобода СМИ давно канули в прошлое», -  констатирует бывший российский дипломат

Михаил Горбачев начал реформы, рассчитывая сократить все возраставшее экономическое и технологическое отставание СССР от Запада. Чтобы стимулировать экономическую активность населения, этому населению нужно было предоставить некоторые свободы – и это оказалось приговором тоталитарному государству. Его корни, однако, не были устранены, и спустя десятилетия маятник качнулся в обратную сторону, свидетельствует Андрей Ковалев, бывший советский, а потом российский дипломат, в самом конце 80-х входивший, как тогда говорили, «в обойму» Михаила Горбачева.

Ситуацію, пов’язану з закриттям української громадської організації «Сірий Клин» (м. Омськ), коментує колишній очільник СКУ Аскольд Лозинський (США)

28 серпня 2020 року після начебто перегляду справи, на якому російське Міністерство юстиції в Омській області зробило заяву, що Сибірський центр української культури «Сірий Клин» більше не функціонує, суд швидко виніс вирок: ліквідувати цю українську громадську організацію. У засіданні суду взяли участь колишній голова «Сірого Клину» Сергій Винник та представник Посольства України в Москві Вадим Бондарчук. 

Лист від Громади Українців Росії щодо діяльності Сибірського центру української культури

Від редакції. Як ми вже повідомляли, на 28 серпня призначено засідання Омського обласного суду з розглядом позову від місцевого управління Мін'юсту Російської Федерації про ліквідацію Сибірського центру української культури «Сірий Клин». На брифінгу від 14 серпня Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба засудив намір Росії ліквідувати українську громаду «Сірого Клину». 17 серпня з відкритим листом до голови Управління Верховного комісара ООН з прав людини, та президента Парламентської асамблеї Ради Європи  звернувся Голова СКУМО Дмитро Лекарцев, який закликав  світову спільноту звернути увагу на порушення РФ  міжнародного законодавства та норм, що стосуються прав людини та національних меншин, прикладом чого, на його думку, є, зокрема, ситуація з центром «Сірий Клин». Втім, є й інша думка щодо діяльності цього центру, яку опублікував   у Фейсбук від Громади Українців Росії активіст Андрій Литвин.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка