Першокурсниця СумДУ Наталя Литвиненко

 

Наталя Литвиненко, незважаючи на багатий життєвий досвід і певну кількість прожитих років, вирішила знову сісти на студентську лаву

Активістка українського руху в Росії, колишня редактор сайту «Кобза» Наталя Литвиненко вступила до одного з українських вишів. Новина,здавалось би, буденна на перший погляд (хоч і радісна для будь-якого абітурієнта), якби не одне «але»: пані Наталя, м’яко кажучи, давно вийшла з традиційного студентського віку… Ось як вона сама описує цю подію на своїй сторінці у Фейсбук.


«Шановне Товариство!

Нарешті вчора я приступила до навчання в Сумському державному університеті.

Довго корегувалися та підписувалися відповідні папери щодо виділення мені квоти на навчання, яку видає Міністерство освіти України для закордонних українців, тому виникла така затримка. Але, я так собі гадаю, що самостійно зможу надолужити пропущене за вересень і вирівнятися в засвоєнні програми.

Так, я стала студенткою факультету психології і мені це цікаво.

Яким чином я складала іспити ЗНО та про всілякі інші подробиці − обов’язково напишу дещо пізніше. Певна, що мій досвід може стати комусь у пригоді. 

Хочу щиро подякувати за підтримку Міністру освіти України, Лілі Михайлівні Гриневич та всім, хто доклав зусиль до вирішення питання стосовно мого навчання у вищому навчальному закладі України.

Маю велику честь бути серед української молоді… Трошки здивовано, але досить зважено дивилися на мене хлопчики й дівчатка − вчорашні випускники шкіл. Дуже гарна й симпатична в нас молодь. Та от біда - дехто з них вперто цурається рідної мови. 

Але було й таке: одна дівчинка уважно слухала мене, а потім сказала: «Яка у Вас чудова мова. Мені навіть соромно за себе…»

Буду докладати всіх зусиль, аби бути бодай найменшим прикладом для нашої молоді. Буду й надалі ділитися з вами враженнями та своїми успіхами (або й негараздами) в процесі студентського життя. 

Відтак, тримайте за мене кулачки та побажайте чогось гарного...

Щиро Ваша – Наталя Литвиненко».

Від редакції

Рішення пані Наталі вступити до вишу підтримує Наталя Романенко з Хабаровська – голова української громадської організації «Криниця» (яку російський Мін’юст вирішив ліквідувати) та хору «Батьківська криниця», яким вона керує. Ось її коментар на сторінці Фейсбук: «Наталко! Ну, ти розумниця! Дуже рада за твій креативний життєвий вибір! Бажаю нових цікавих вражень!»

Редакція «Кобзи» приєднується до цих вітань і побажань і зичить колишньому члену редакції сайту успіхів в опануванні такою цікавою дисципліною, як психологія. Вчитися, дійсно,  ніколи не пізно.


На світлинах: Першокурсниця СумДУ Наталя Литвиненко. Головний корпус Сумського державного університету.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка