Директор філії Саратовського державного соціально-економічного університету Ігор Шевчук

Для цього в Саратовському університеті будуть навчати студентів українській мові та історії

В учебные планы филиала Саратовского государственного социально-экономического университета включили изучение украинского языка и истории, сообщил директор филиала Игорь Шевчук, передает Росбалт.

По его словам, ввести изучение украинского языка пришлось для того, чтобы облегчить выпускникам России подтверждение дипломов в Украине. «Нам пришлось дважды пройти процедуру лицензирования по российскому и украинскому образцу. Кроме того, наш вуз добился включения в единый реестр высших заведений Украины. Мы начали процесс преподавания украинского языка, профессионального украинского языка, истории Украины. Все это с единственной целью – облегчить нашим выпускникам нострификацию (подтверждение) дипломов», — сказал Шевчук.

По его словам, программы института уже сейчас сопоставимы с украинскими программами. Кроме того, Саратовский государственный социально-экономический университет заключил договор с Торгово-промышленной палатой Украины, что должно облегчить подтверждение дипломов российских выпускников в Украине.

На днях Министерство образования Украины сообщило о том, что в 2011 году в России пройдут Дни образования и науки Украины, а в 2012 года в Украине пройдут Дни образования и науки России.

Ранее министр образования Дмитрий Табачник отменил государственный экзамен по украинскому языку для бакалавров в высшей школе. Согласно приказу министра, соответствующие изменения вносятся в приказ Минобразования «Об организации изучения гуманитарных дисциплин по свободному выбору студента».

www.politua.org

http://www.politua.org/taxonomy/term/2010/04/09/saratov.html 09.04.10

Додатки:

Наступного року в Росії відбудуться дні освіти і науки України

Прес-секретар міністра освіти і науки України Маргарита Велькова за підсумками засідання Підкомітету з питань гуманітарного співробітництва Російсько-Української міждержавної комісії повідомила, що в 2011 році в Росії відбудуться дні освіти і науки України.

"Рішення про проведення Днів освіти і науки України в Росії та Днів освіти і науки Росії в Україні було прийнято. України в РФ - в 2011 році, РФ в Україні - 2012", - сказала Велькова.

Вона також повідомила, що було прийнято рішення провести в квітні-травні цього року урок пам'яті у всіх навчальних закладах України та Росії, присвячений 65-річчю з дня Перемоги у ВВВ за участю ветеранів.

"Усі ідеї та пропозиції щодо створення робочих груп, інші наші рішення, прийняті сьогодні, необхідно оформити документально. У короткі терміни підготувати Угоду про співпрацю, в ній закріпити наші домовленості і негайно починати працювати", - процитувала слова міністра освіти і науки України Дмитра Табачника його прес-секретар. Вона зазначила, що цю пропозицію російська сторона підтримала і зараз триває робота над текстом угоди.

Крім цього Велькова повідомила, що наступне засідання Підкомітету з питань гуманітарного співробітництва Російсько-Української міждержавної комісії відбудеться у другій половині 2010 року.

Нагадаємо, вчора міністр освіти і науки України Дмитро Табачник на засіданні підкомітету з питань гуманітарного співробітництва російсько-української міждержавної комісії заявив, що Україна забезпечить можливість своїм громадянам отримувати освіту російською мовою, якщо у них є таке бажання. Також Табачник сказав, що його міністерство готове надати можливість 120 громадянам Росії, серед яких 70 мають українське походження, здобути освіту у вузах України.

http://ua.korrespondent.net/ukraine/1064732

Міністри освіти і науки Російської Федерації та України провели засідання Підкомітету з гуманітарної співпраці Російсько-Української міждержавної комісії

7 квітня 2010 року Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник з офіційним візитом прибув до Москви. Цього ж дня відбулося засідання Підкомітету з гуманітарної співпраці Російсько-Української міждержавної комісії, на якому головували Міністр освіти і науки Російської Федерації Андрій Фурсенко та Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник.

У зустрічі взяли участь члени української та російської частин Підкомітету та відповідальні працівники міністерств обох держав.

Згідно з порядком денним обговорення розпочато з питань співпраці у сфері науки. Ініціативи та пропозиції обох сторін перекликались та знаходили взаємну підтримку. Зокрема, йшлося про налагоджнення більш тісної співпраці у сфері міжстудентських обмінів, збільшення кількості стипендій на навчання українських студентів в Російській Федерації та російських науковців в Україні (спеціаліст, магістр, аспірант), створення філіалів російських провідних вузів в Україні і навпаки, забезпечення активного двостороннього обміну інформацією та досвідом проведення зовнішнього оцінювання абутурієнтів і роботи в рамках Болонської конвенції.

"Оскільки Україна і Росія історично успадкували схожі системи освіти, то співпряця у сфері впровадження нового, а саме - стандартів європейської освіти, є надзивачайно важливою складовою ведення освітньої політики для обох держав. У нас схожі проблеми, спільне вирішення яких дійсно є актуальним", - зазначив Міністр освіти і науки РФ.

У ході дискусії Міністр освіти і науки України підкреслив прагнення української сторони вже з наступного навчального року істотно збільшити кількість місць (за державним замовленням) для російських студентів, що вже отримали освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра і бажають здобути рівень спеціаліста, магістра або ж вступити до аспірантури в Україні.

Стосовно діяльності філіалів вузів України у Російській Федерації та філіалів російських вузів на території України прийнято рішення щодо створення робочої групи, яка здійснюватиме контроль за рівнем та якістю освіти в таких структкрах. Також члени Підкомітету висловили двосторонню готовність сприяти вирішенню питань вдосконалення законодавства, що регулює створення та функціонування філіалів вищих навчальних закладів.

Під час обговорення мовного питання Дмитро Табачник поінформував російських колег про те, що наказом МОН від 25.03.2010 р. N 238 внесено зміни до нормативно-правових актів Міністерства освіти і науки України щодо зовнішнього незалежного оцінювання в 2010 році.

Відповідно до зазначеного документу, абітурієнти, які здобували повну загальну середню освіту російською або іншими мовами національних меншин, отримали можливість складати вступні тести мовою їх навчання (за винятком тестів з української мови і літератури та іноземних мов).

У свою чергу, російська сторона виступила з ініціативою проведення популяризації української мови на території РФ. Зокрема, Андрій Фурсенко підкреслив готовність міністерства сприяти поширенню української мови шляхом відкриття освітніх українських центрів та класів з українською мовою викладання.

Також у ході обговорення питань порядку денного члени Підкомітету прийняли рішення про запровадження Дня освіти і науки України в Росії та відповідно - Дня освіти і науки Росії в Україні.

Згідно з протоколом зустрічі члени Підкомітету обговорили питання співпраці у медичній, соціальній та культурній сферах. Доповідали з приводу зазначених питань представники Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства культури і туризму України, Міністерства зовнішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку РФ, Міністерства культури РФ, Міністерства зовнішніх справ РФ, а також представники посольств обох держав.

Підсумовуючи результати зустрічі, Дмитро Табачник виступив з ініціативою стосовно документального оформлення всіх пропозицій та планів, що прозвучали під час засідання. "Ми чітко повинні визначитись у своїх планах, у короткі строки підписати двосторонню домовленість і вже сьогодні приступати до реалізаціїї поставлених цілей", - підкреслив Міністр освіти і науки України. Російські колеги одноголосно підтримали його пропозицію.

Отже, результатом засідання Підкомітету є досягнення домовленостей сторін з усіх питань, що були запропоновані до обговорення. Російська та українська сторони готові до підписання документу про співпрацю. Проведення наступного засідання Підкомітету з гуманітарної співпраці Російсько-Української міждержавної комісії заплановано на друге півріччя 2010 року.

http://www.mon.gov.ua/main.php?query=newstmp/2010/08_04/1

Спіголови підкомітету з гуманітарної співпраці Російсько-Української міждержавної комісії міністри Андрій Фурсенко та Дмитро Табачник

На світлині: Директор філії Саратовського державного соціально-економічного університету Ігор Шевчук. Спіголови підкомітету з гуманітарної співпраці Російсько-Української міждержавної комісії міністри Андрій Фурсенко та Дмитро Табачник.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка