Василь Коломацький, головний редактор сайту 'Кобза - українці Росії'
Василь Коломацький, головний редактор сайту 'Кобза - українці Росії'

«Кобза»: Ми були і будемо сайтом українських демократів у Росії

Шановний пане Вікторе!

Ознайомився із Вашою публікацією, присвяченою сайту «Кобза». Дякую, перш за все, за розумну передмову, в якій пишете про етику взаємовідносин між колективами, що працюють для однієї справи. На жаль, ця чемна передмова була Вами порушена в подальшому тексті.

Пропоную перевести дискусію в сферу логіки і переконати наших численних читачів, що головні редактори діаспорних сайтів мають елементарний здоровий глузд і взаємну повагу. Адже, преса - це обличчя нашої діаспори перед світом.

Пропоную наступні кроки, що дещо пом'якшать непотрібний конфлікт:

1) Прошу виправити помилку в імені директора Кобзи, шановного професора Стефана Григоровича Паняка, якого звуть Стефаном, а не Йосифом, як написано у Вашому матеріалі. Це про помилки, які на сайтах зустрічаються, на жаль, частіше, ніж в книгах. Можна було б не писати про це, але ж Ви робите на цьому акценти, доводячи свій професіоналізм і принижуючи колектив нашої редакції.

2) Щоб не бути голослівним, опублікуйте список матеріалів УКРРОСІНФО, передрук яких, на Вашу думку, зробила «Кобза», скажімо за 2-3 останні місяці. Особисто я не пригадую жодного передруку, тим більше без посилання. Інформацію з регіонів ми отримуємо від власної кореспондентської мережі. Цілком припускаю, що той же репортаж може надсилатися кореспондентом в обидві редакції, що аж ніяк не має призводити до звинувачень у «плагіаті».

3) Ви працюєте на сайті Російської Православної Церкви ? http://www.patriarchia.ru/ua/. Ви підтверджуєте чи спростовуєте цей факт? І це питання ? не проста цікавість. На мою думку, ідеї «русского мира», які проголошуються РПЦ, становлять певну загрозу суверенітету України. Чи не Вам, як громадянину України, це розуміти?

4) В публікації «Кобзи» я стверджував, що шановний Сергій Винник є Головою Ревізійної комісії обласного відділення партії «Единая Россия». Прошу не перекручувати мої висловлення. Як громадянин Росії, я не маю претензій до рядових членів партії, але вважаю сумісництво лідерства в ЕР і лідерства в УКР дивним. Всі знають яка партія сприяла юридичній ліквідації обох наших федеральних українських об'єднань. Мені також не відомо про публічні протести Сергія Винника з приводу антиукраїнської політики своєї партії, отже апріорі, він цю політику мусить підтримувати.

5) Як відомо, медичні діагнози мають право ставити лише лікарі, і аж ніяк не головні редактори. Також відомо, що медичні діагнози є приватною інформацією, а таємниця приватного життя захищена законом. У свою чергу, я ніколи публічно не робив жодних тверджень щодо стану здоров'я Віктора Ідзьо. Тому прошу зняти з Вашого тексту фальшиве посилання на мої слова. Востаннє я зустрічався із Віктором у Києві 2003 року і можу ствердити, що він виглядав абсолютно здоровим і був у доброму гуморі.

І ще одна біографічна деталь. В той час наприкінці 80-х, коли Ви навчалися у Вищій партійній школі, Віктор Ідзьо провів кілька місяців в ізоляторі КДБ у справі про «націоналізм». Я розумію, що для Вас ця паралель малосуттєва (мовляв, лише професіоналізм має цінність), але для читачів «Кобзи» це породжує етичні роздуми. Хто є ближчим Україні - професіонал чи патріот?

6) Стверджую, що не існує Українського університету у Москві, хоча були спроби його створення наприкінці 90-х років. Через антиукраїнську політику Президента РФ цей проект був похований на початку нульових років, як і багато інших. «Кобза» завжди стояла на правозахисних позиціях і правдиво писала про порушення прав українців у Росії, зокрема про кричущу невідповідність в забезпеченні національно-культурних прав українців у Росії і росіян в Україні. Провина за такий стан лягає на Президента Росії, Уряд Росії, РПЦ та правлячу партію «Единая Россия», а також на загальну імперську традицію Росії щодо українців. Позиція «Кобзи» неодноразово підтверджена нашими публікаціями. Ми були і будемо сайтом українських демократів у Росії.

Хочу дати загальну оцінку Вашому проекту УКРРОСІНФО.

Оцінка позитивна.

Сайт корисний, хоча тематично він вужчий за «Кобзу», адже Ви не пишете на теми правозахисту. На відміну від УКРРОСІНФО, ми стоїмо на позиціях українських церков, а не московських. Робимо це не за національним принципом (адже ми живемо у Росії і маємо безліч друзів і колег), а за їх сутністю: УПЦ КП захищає суверенітет і духовність свого народу, а РПЦ - є провідником імперської політики, зазіхає на основи української державності.

Вважаю, що у нашому динамічному світі колізії між інформаційними осередками, ідейні, чи навіть й ідеологічні розходження між діаспорними групами близького напрямку є абсолютно нормальними і навіть неминучими. Важливо зрозуміти до яких наслідків може привести неконтрольована конфронтація. Професіонали сприймають критику із розумінням, інші ж - розпалюють злість і розтравлюють комплекси. На жаль, друге зустрічається частіше і особливо часто серед нас - українців. Кому вигідні такі конфлікти? І чи саме не головні редактори, як арбітри і мислителі, мають стати вище українських національних болячок? Будьмо поруч у роботі: у творчому та професійному нейтралітеті.

Дякую Вам за добрі слова на адресу всіх редакторів нашого сайту. Я щасливий працювати в колективі однодумців і професіоналів.

Повідомляю, що у зв'язку із некоректними висловленнями на нашу адресу, ми змушені зняти посилання на Ваш сайт із «Кобзи» (іконку із лінком). Цього вимагає наша професійна гідність. Робимо це не без почуття суму і вагання.

Бажаю Вам успіхів у роботі на сайті УКРРОСІНФО і бажаю скоріше змінити місце основної роботи!

З повагою,

Василь КОЛОМАЦЬКИЙ

головний редактор сайту

«Кобза - українці Росії»

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Поспішати з виправленням чи ні - справа Ваша. Правильно - Стефан Паняк, не Йосиф
Поспішати з виправленням чи ні - справа Ваша. Правильно - Стефан Паняк, не Йосиф

На світлинах: Василь Коломацький, головний редактор сайту 'Кобза - українці Росії'. Поспішати з виправленням чи ні - справа Ваша. Правильно - Стефан Паняк, не Йосиф.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка