Знімаємо капелюх перед велетнями!

Сьогодні, 18 грудня, два провідні патріота України відзначають свій день народження – Борис Іванович Ткаченко із міста Лебедина, що на Сумщині, а також Андрій Литвин із Петрозаводська, що в Карелії. Причому, у Бориса Івановича ювілей – 80 років!

Хочеться коротко сказати про ювілянтів.

Борис Іванович – автор історичних краєзнавчих монографій про Сумщину. Його книга «Під чорним тавром», присвячена Голодомору на Сумщині, витримала два видання, увійшла в шорт-лист Державної Шевченківської премії, і виграла літератруну премію Василя Стуса. Книга сильна, що читати без сліз не можна. Також відома його книга «Лебедія», про колективізацію в Лебединському районі. Всього Борис Іванович підготував п’ять краєзнавчих монографій, кожна приблизно по 800 сторінок, і прикрашених багатим фото-матеріалом. Автор продовжує досліджувати Сумщину і писати. Під час подорожі в Україну мені особисто довелося побувати у Лебедині  в оселі Бориса Івановича, посидіти за теплим дружнім столом, послухати розповіді ветерана визвольного руху, інтелектуала і історика. Це була незабутня подорож, ніби прямо в купель українського козацького духу! Спасибі, лебединці!

Андрія Литвина представляти читачам «Кобзи» не потрібно. Він переможець в номінації «Українець року у Росії» за минулий 2016 рік. Андрій Литвин і дослідник, і організатор діаспори, і дисидент, ще й на «Кобзу» періодично пише репортажі про життя українців Карелії. Його минулорічний звіт за громадську роботу, надісланий в редакцію, вражав своєю насиченістю – і виступи перед українцями Карелії, і одиночні пікети на захист політв’язня Юрія Дмітрієва, і участь у Всесвітньому форумі українців у Києві, і відвідини рідної Полтавщини і виступи перед земляками! І це все за один рік! Здавалося працювала ціла організація, а не одна людина. В цьому році ми бачили також дуже насичену роботу.

Дорогі іменинники! Ви живете так далеко один від одного, але об’єднує Вас любов до України, українська справа, віра у нову демократичну Україну, українська культура та наукова творчість. Дозвольте побажати Вам у цей день козацького здоров’я, сил і духу, щоб завершити усі добрі справи, за які ви взялися, довгих років життя, і щоб через посмішку Великого Кобзаря Вам завжди усміхалася НенькаУкраїна, вам – патріотам і улюбленим її синам!

Слава Україні!

В.К.

Додатково:

https://uk.wikipedia.org/wiki/

https://uk.wikipedia.org/wiki/


На світлинах:

Борис Ткаченко з старовинною колісною лірою. Борис Ткаченко і Василь Коломацький (Лебедин, 2016 р). Андрій Литвин під час виступу перед громадськістю (Петрозаводськ, 2016 р.). Андрій Литвин та мер Петрозаводська Галина Ширшина.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка