Губернатор Іван Малахов спілкується з українцямиУкраїнці Сахаліну прийняли активну участь в першому святкуванні Дня народного єднання в нашому обласному центрі

По всій Росії 4 листопада 2005 року вперше відзначався День народного єднання. З цього приводу у Южно-Сахалінську відбувся цікавий захід, організований адміністрацією Сахалінської області.В центрі міста пройшли народні гуляння - виступи художніх колективів місцевих діаспор, дегустація народних кухонь. Було представлено російську, корейську, вірменську, громади, об`єднання малих народів Півночі Росії. Сахалінська регіональна громадська організація українців "Київська Русь" не залишилась осторонь цієї події й вирішила скористатись приводом, щоб ще раз нагадати про себе. Хоч ми й не "прогинаємось" перед партією "Єдина Росія", але погодились взяти участь та й не жалкуємо.

З українським народним репертуаром на святі виступили ансамблі "Долинонька" й "Воля", художнім керівником яких є активістка нашої громади заслужена працівник культури Росії ЛюдмилаЗасенко. "Долинонька" виконала пісні - "Вулицею йшла" та "На коня", солістки - Світлана Пушкіна та Любов Ташлицька, концертмейстер - Олександр Падалка з Донецька. Ансамбль "Воля" - "Їхали козаченьки" та "Чорноморець їде". Концертмейстерами в цьому ансамблі були Олег Сальніков, Микола Горбіков та Олександр Боров. Спільний виступ двох колективів прикрасила відома пісня Кубанського козачого хору "Варенички", солістами в цьому номері програми виступили Марина Говорун та Володимир Струганов.

Прапор України над майданом Сахінцентру

Особливу увагу людей привернула оригінально оформлена і добре організована дегустація страв української кухні. Це відзначали представники інших діаспор, журналісти, які багато знімали й фотографували, брали інтерв`ю, і навіть губернатор Сахалінської області Іван Малахов, що був присутній на заході…

Микола Засенко з господаркою української кухні

На виділені обласною адміністрацією 10 тисяч рублів члени нашого товариства нагодували мабуть половину Южно-Сахалінська. Щоправда, наші артисти змогли продегустувати тільки 3 блюда із 15, бо голодні глядачі - гості свята все "змели".

Пампушки закінчуються, а борщ ще гріється

Про нашу українську кухню - окрема розмова. На наше звернення відгукнулися дві сім'ї з селища Хомутово - Долинні зі Львову та Омельчук з Житомирщини. Сергій Долинний заплів тин з верболозу, а завідуюча військовою їдальнею Світлана Омельчук згадала, як її мама вчила готувати національні страви. На святкові столи наші господині виставили борщ український та пампушки, стегно запечене в тісті і  ковбасу домашню, вареники з сиром та пиріжки з квасолею та маком (готувала Зінаїда Степанівна Ковальова), млинці з грибочками та млинці з яблуками, рулет м'ясний і рулет з маком, холодець та кашу гарбузову, гарбуз запечений (готував Віктор Колач, співак ансамблю "Воля") і сало (з господарства "Мрія"),  та ще був український узвар (20-ти літрову сулію, заткнуту кукурудзою). Всі ми дуже задоволені активністю сім'ї Омельчук (Петро працює продюсером симфонічного оркестру при музикальному коледжу і добре допомагав Світлані). Вареники розносила дівчина з танцювальної групи "Волі"...

На сцені  виступають обидва  ансамблі

Про те, що було на цьому чудовому святі, можна багато розповідати, але краще дивіться самі на світлинах. Для цього ми і підготували свій фоторепортаж з першого святкування Дня народного єднання на Сахаліні.

На світлинах: Губернатор Іван Малахов спілкується з українцями. Прапор України над майданом Сахінцентру. Микола Засенко з господаркою української кухні. Пампушки закінчуються, а борщ ще гріється... На сцені  виступають обидва  ансамблі Людмили Засенко.

Тарас ЖИВАГА,

заступник голови ради Сахалінської регіональної

громадської організації українців "Київська Русь"

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка