У Карелії відзначили 25-річчя хору «Українська пісня» і 65-річчя творчої діяльності його керівника

Понад 300 глядачів зібрав 21 листопада у великій  залі державної філармонії Петрозаводська ювілейний концерт народного хору «Українська пісня», лауреата  всеукраїнських та міжнародних фестивалів-конкурсів.

Концерт був присвячений двом датам - 25-річчю створення хору і 65-річчю творчої діяльності його художнього керівника, заслуженого працівника культури РФ і заслуженої артистки Карелії Клари Миколаївни Стасюк.

Колектив «Української пісні» привітали Глава Республіки Карелія, Міністерство культури і Міністерство національної та регіональної політики Республіки Карелія, адміністрація Петрозаводского міського округу, Центр народної творчості.

За високу професійну майстерність, творчі досягнення і великий внесок у розвиток хорового мистецтва в республіці Карелія художньому керівникові і хормейстеру хору «Українська пісня» Кларі Миколаївні Стасюк - був вручений Почесний знак Глави Республіки Карелія «За внесок в розвиток Республіки Карелія».

Також на адресу хору і К.М.Стасюк надійшов Вітальний лист від Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі.

В одному з інтерв’ю Клара Миколаївна так розповіла про історію створення хору «Українська пісня»:

- Одного разу педагог консерваторії Віталій Петрович Фартушний (один із ініціаторів створення в Карелії Товариства української культури «Калина» - Ред.) попросив допомогти організувати український хор. Одним з перших співаків в новому колективі став мій чоловік. Скоро стало зрозуміло, що український хор мені близький - я розумію мову, оскільки часто бувала на батьківщині чоловіка. Стала працювати з солістами, виділяти вокальні групи. Так народилися чоловічий ансамбль «Ясени», жіноча вокальна група «Веселка»…

В колективі у нас дуже цікавий народ: професори та викладачі університету, лікарі, інженери, музейні працівники.  Сьогодні це єдиний колектив в Карелії, який співає українські народні пісні чисто українською мовою, несучи українську пісенну культуру по всій Карелії. У репертуарі хору понад 100 творів народних і авторських українських пісень. І зупинятися на досягнутому ми не збираємося».

Олександр Гвоздик


На світлинах:

1. Афіша ювілейного концерту хору «Українська пісня»

2. Художній керівник хору Клара Миколаївна Стасюк

3. На ювілейному концерті хору вільних місць у великій  залі філармонії не було

4. Протягом вже 25 років хор несе українську пісенну культуру по всій Карелії

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка