Делегати ХІ Конгресу СКУ взяли участь у Міжнародному форумі «Україна пам’ятає! Світ визнає!», що пройшов у Києві

Нинішнього року світ широко вшановує жертв Голодомору українського народу 1932-33 рр. Всесвітня акція «Україна пам’ятає! Світ визнає!», присвячена 85-м роковинам цього ганебного злочину сталінського режиму проти українців, була проведена в багатьох країнах світу, де діють українські громади.

З 22 по 24 листопада в Києві відбулася низка заходів, присвячених роковинам Голодомору. Підсумковим меморіальним заходом став Міжнародний форум «Україна пам’ятає! Світ визнає!», що відбувся 24 листопада в культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал». В ньому взяли участь вищі керівники держави – президент, глава уряду, спікер парламенту, українські парламентарі, представники іноземних країн, делегати XI Світового Конгресу Українців (СКУ).

Форум відкрив Президент України Петро Порошенко. З трибуни також виступили представники країн Європи та США.

На заході виступив Президент СКУ Євген Чолій‚ який зазначив, що Голодомор-геноцид був свідомим актом сталінського тоталітарного режиму проти українського народу. Очільник СКУ зазначив, що Міжнародна акція «Запали свічку пам’яті!», яку СКУ разом з українськими партнерами провів у 85-ти країнах світу впродовж 85-ти днів з метою визнання Голодомору геноцидом, є важливою частиною протидії нинішній військовій агресії проти України та проти загальнолюдських цінностей.

Закордонне українство доклало чимало зусиль для того, щоб Голодомор був визнаний геноцидом українського народу в 17 країнах світу і кількох штатах США. І ця робота триває. Тема Голодомору надзвичайно дратує Москву, яка не лише не засудила злочини більшовицького режиму в СРСР, але й прийняла естафету з порушення прав цілих народів і окремих громадян в нинішній Росії.

Форум завершився показом відеофільму про міжнародну акцію «Запали свічку пам’яті!». Потім всі учасники заходу влаштували ходу до Меморіалу жертв Голодомору, де взяли участь у акції «Запали свічку пам’яті!» Ієрархи Українських Церков відправили Панахиду за всіма жертвами Голодомору. Представники діаспори, гості з низки світових держав та представники областей України поклали до головної стели Меморіалу квіти й запалені свічки.

Віктор Гіржов, головний редактор «Кобзи»

Фото автора

На світлинах: Голодомор 1932-33 рр. – найбільша трагедія українського народу. Президент України Петро Порошенко відкриває Міжнародний форум в пам’ять 85-річчя Голодомору. Виступає президент Латвії Раймондс Вейоніс. Виступає прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп. Виступає міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявичюс. Виступає президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій. Учасники Міжнародного форуму в Мистецькому арсеналі. Учасники акції «Запали свічку пам’яті» на меморіалі, присвяченому Голодомору. Діти запалюють свічки пам’яті на території меморіального комплексу.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка