Голодомор

Вийшло друге видання англомовної науково-популярної книги про головну трагедію українського народу

Український дослідницький інститут «Україніка» (Торонто, Канада)  повідомляє про вихід в світ другого видання англомовної книги-компендіума «HOLODOMOR: THE UKRAINIAN GENOCIDE, 1932-1933». «Це видання книги, - йдеться у повідомленні, - значно доповнене новими даними, інформацією, документами і аналізами, що включає такі аспекти, як: історичний і політичний контекст Голодомору; основну совєтську документацію, яка виявляє планомірність  Голодомору Москвою, з наміром задавити повстання  в Україні проти совєтської окупації; демографічні втрати українців і наслідки  геноциду; всебічну сучасну бібліографію про Голодомор».

Аґнєшка Холланд про прокат в Росії її нового фільму про Голодомор в Україні

На екрани Європи вийшов фільм всесвітньо відомої польської режисерки Аґнєшки Холланд, фільми якої неодноразово номінувалися на «Оскар», «Ціна правди» (інша назва «Gareth Jones»)​.   Холланд особисто представила 28 листопада цю свою останню роботу  у Києві.  «Ціна правди» - історичний трилер  про британського журналіста Ґарета Джонса, який першим розповів світу про Голодомор 32-33 років в Україні. Консультантом фільму став Тімоті Снайдер - американський історик і письменник, професор Єльського університету - який у своїй монографії «Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним» обґрунтував тезу про те, що радянський і нацистський режими знищили близько 14 млн. жителів на території України, Польщі, Білорусі, Прибалтики і в західних областях Росії.

Невідомі фото австрійського інженера Вінербергера, свідка  Голодомору в Україні

Радянська влада вилучала та знищувала фотодокази Голодомору. Лише одиницям вдавалося зробити та зберегти такі світлини. Серед них найбільше вирізняється австрійський інженер Александр Вінербергер, який з 1932-го по 1933 рік працював на харківському заводі «Пластмас». Його відомі фото стали жахливою ілюстрацією штучного голоду  у тодішній столиці радянської України Харкові. Радіо Свобода віднайшло у сімейному альбомі Вінербергера ще декілька невідомих фото періоду Голодомору, які надала правнучка інженера Самара Пірс. Матеріал доповнюється маловідомими фото та уривками з книги спогадів Александра Вінербергера «Важкі часи. 15 років інженера у радянській Росії. Правдива розповідь», яка вийшла німецькою мовою у 1939 році. Три розділи присвячені Голодомору в Україні. Уривки цих спогадів вперше друкуються українською мовою.

За що влада СРСР знищила у 1932-1933 роках 7 мільйонів українців

Щорічно кожну четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам'яті жертв Голодоморів. У 2019-му він припав на 23 листопада. О 16:00 в цей день про загиблих згадують хвилиною мовчання, після чого по всій Україні проходить акція «Запали свічку»,  і всі бажаючі несуть свічки до пам'ятників жертв або запалюють їх вдома.  Українські дослідники Голодомору доводять, що внаслідок Голодомору 1932-1933 років  на території УРСР загинуло близько 7 млн. українців. З чого це починалося і навіщо Йосип Сталін запустив механізм геноциду українського народу?

Делегати ХІ Конгресу СКУ взяли участь у Міжнародному форумі «Україна пам’ятає! Світ визнає!», що пройшов у Києві

Нинішнього року світ широко вшановує жертв Голодомору українського народу 1932-33 рр. Всесвітня акція «Україна пам’ятає! Світ визнає!», присвячена 85-м роковинам цього ганебного злочину сталінського режиму проти українців, була проведена в багатьох країнах світу, де діють українські громади.

З 22 по 24 листопада в Києві відбулася низка заходів, присвячених роковинам Голодомору. Підсумковим меморіальним заходом став Міжнародний форум «Україна пам’ятає! Світ визнає!», що відбувся 24 листопада в культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал». В ньому взяли участь вищі керівники держави – президент, глава уряду, спікер парламенту, українські парламентарі, представники іноземних країн, делегати XI Світового Конгресу Українців (СКУ).

Президент України Петро Порошенко

Голодомор є проявом багатовікової гібридної війни, яку Росія веде проти України.

Про це 28 листопада у день вшанування пам'яті жертв голодоморів заявивпрезидент Петро Порошенко.

"Голодомор це ніщо інше як прояв багатовікової гібридної війни, яку Росія веде проти України", - заявив він.

"(В останню суботу листопада) ми традиційно запалюємо свічки в пам'ять жертв Голодомору. Молимось за багатомільйонний небесний легіон українського люду. Світлі душі невинно убієнних українців тут, незримо поруч з нами", - додав президент.

На території Державного музею «Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні»
На території Державного музею «Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні»

Блаженніший митрополит Київський Володимир відправив заупокійну літію за жертвами Голодомору 1932-1933 років

27 листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Цього дня на території Державного музею «Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні» пройшли жалобні заходи.

Спочатку Предстоятель Української Православної Церкви разом Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир із Президентом України Віктором Януковичем та Прем’єр-міністром Миколою Азаровим поставили квіткові композиції з калиною, колосками та запаленими свічками до скульптури «Гірка пам’ять дитинства», що символізує померлих з голоду дітей.

Вхід до алеї, яка веде до Меморіалу Пам'яті Голодомору
Вхід до алеї, яка веде до Меморіалу Пам'яті Голодомору

Світовий Конґрес Українців закликає всіх українців взяти активну участь у завершенні міжнародної акції „Свічка моління”

27 листопада 2010 року, у День пам’яті жертв Голодомору, завершується Міжнародна акція „Свічка моління”, яку Світовий Конґрес Українців (СКУ) розпочав під гаслом „Не дамо згасити свічку пам’яті”, щоб вшанувати пам’ять мільйонів невинних жертв Голодомору 1932-33 років та привернути увагу світової громадськості до справжніх причин цієї трагічної сторінки нашого народу.

Координацію цієї акції здійснює спільний комітет із числа представників Світового Конґресу Українців та України, на чолі з головою Міжнародного координаційного комітету СКУ в справі Голодомору Стефаном Романівим та колишнім директором Українського інституту національної пам'яті Ігорем Юхновським, за участю відомих громадских діячів Івана Васюника та Володимира В’ятровича.

Апеляційний суд міста Києва

Київський суд виніс ухвалу

Большевистские лидеры СССР и УССР признаны виновными в организации в 1932-1933 годах голодомора-геноцида в Украине.

Такое решение в среду принял Апелляционный суд Киева, сообщает пресс-центр Службы безопасности Украины.

Решением суда подтверждены выводы следователей Службы безопасности Украины об организации совершения в 1932-1933 годах на территории Украинской ССР руководством большевистского тоталитарного режима - генеральным секретарем ЦК ВКП(б) Иосифом Сталиным (Джугашвили), членом ЦК ВКП(б), председателем Совета народных комиссаров СССР Вячеславом Молотовым (Скрябиным), секретарями ЦК ВКП(б) Лазарем Кагановичем и Павлом Постышевым, членом ЦК ВКП(б), генеральным секретарем ЦК Компартии большевиков Украины Станиславом Косиором, членом ЦК ВКП(б), председателем Совета народных комиссаров УССР Власом Чубарем, членом ЦК ВКП(б), вторым секретарем ЦК КП(б)У Менделем Хатаевичем - «геноцида украинской национальной группы, то есть искусственного создания жизненных условий, рассчитанных на ее частичное физической уничтожение», говорится в сообщении.

Владимир Надеин. «Ежедневный журнал» о российско-украинских отношениях и памяти жертв великого голода 1933 года

Если судить по делам, то Путин ненавидит Украину. Человек знаний поверхностных, к тому же искривленных школой КГБ, он не понимает национальных устремлений Украины, Эстонии, Грузии, отчего и не сумел выстроить спокойные деловые отношения со всеми бывшими республиками Союза. Как показывает краткая история безнадежного признания Абхазии и Южной Осетии, политику Путина не разделяют все, без единого исключения, государства на пространстве бывшего СССР. Это удивительный провал, равного которому я не могу найти в глубинах истории. Даже у Гитлера, безнадежно барахтавшегося на самом краю бездны, добиваемого могучей мировой коалицией, к концу 1944 года еще оставались союзники. У Путина, после десяти лет безраздельного правления, их нет.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка