ПЦУ офіційно включили до списку автокефальних церков. РПЦ в Україні такого статусу не має

У щорічному виданні Константинопольської церкви Українська православна церква названа 15-ою церквою у списку автокефальних церков. Крім того, не визнаються титули єпископів московського патріархату в Україні.

Про це повідомляє видання "Духовний фронт України".

Так, колишній митрополит Київський і всієї України Онуфрій (Березовський) вже не згаданий з таким титулом у цьогорічному виданні. Натомість весь єпископат названий із прив’язкою до місцеперебування того чи іншого єрарха РПЦвУ. Відповідно, "Онуфрій митрополит у Києві".

Позбавлення єпископського титулу позбавляє права священнодіяти на території іншої церкви адже, згідно з православними канонами в одній єпархії може бутине більше одного єпископа.

Як відомо, перед Об’єднавчим собором Вселенський патріарх Варфоломій І надіслав листа митрополитові московського патріархату в Україні Онуфрію. У листі було сказано що після Об’єднавчого собору він не зможе називатися "митрополитом Київським і всієї України", оскільки цей титул буде присвоєно новообраному предстоятелю церкви.

Крім того, у щорічному виданні Константинопольської церкви Православна церква України названа 15-ою церквою у списку автокефальних церков. Блаженнійший Епіфаній титулується Митрополитом Київським і всієї України.

Усі єпископи так званої УПЦ Московського патріархату поміщені у списках єпископів Російської православної церкви.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки привітали Православну церкву України з першою річницею отримання Томосу про автокефалію.

Джерело

Від редакції

Під час підготовки цього матеріалу до публікації стало відомо, що помер один із високопосадовців та ідеологів Московського патріархату – протоієрей Всеволод Чаплін, котрий до грудня 2015 року очолював Синодальний відділ РПЦ із взаємин церкви з громадськістю. Існує неписане правило: про покійників або тільки добре, або нічого. Але Чаплін був відвертим українофобом, лютим ненависником всього українського. Тож хай Господь гідно оцінить «заслуги» цього московського попа перед українцями і віддасть йому належне.

На світлинах: В Україні триває відродження національної церкви. Епіфаній – предстоятель Православної Церкви України. Онуфрій вже не митрополит Київський і всієї України. Один із найбільших ворогів українського православ’я – протоієрей Всеволод Чаплін.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка