Бурштин (Калінінград)

У Калінінградській області відбувся фестиваль української культури «Червона рута»

У місті Гвардєйськ Калінінградської області  19  жовтня відбувся   Фестиваль української культури «Червона рута». Під час фестивалю, що проходить в цьому місті вже другий рік поспіль за ініціативи ГО «Регіональна українська національно-культурна автономія «Батьківщина» (керівник - Степан Брітан),  відбулося і вшанування  10-ліття Клубу української пісні «Світанок» (м.Гвардєйськ).

Шевченкова 'Катерина'. Не лише на сторінках 'Кобзаря', але й на холсті
Шевченкова 'Катерина'. Не лише на сторінках 'Кобзаря', але й на холсті

Українська громада Калінінграду відзначила роковини Кобзаря

Українська громада Калінінградщини зібралась 6-го березня в затишному залі Будинку офіцерів, аби провести літературно-пісенний вечір, присвячений Т.Г.Шевченку. Дата проведення заходу співпала з днем народження художнього керівника хору «Україна» Віри Матвіївни Баранюк. Присутні тепло зустріли слова-привітання і подяки за плідну та кропітку працю пані Віри. Їх від імені УНКА «Батьківщина» проголосив її голова Анатолій Костюк.

А потім у віршах, піснях, промовах та спогадах був і Тарас Григорович – наш Великий Кобзар.

Учасники свята для своїх виступів ретельно готувалися, користуючись різноманітним матеріалом, стосовним творчості нашого геніального пророка: поезією, прозою, живописом Кобзаря, його біографічними даними та ін.

Зокрема Людмила Кочержук читала на пам'ять вірші та поеми, Нінель Муніна декламувала чудові російськомовні переклади Шевченка, Марія Теслюк підготувала цікаву доповідь про дитячі та юнацькі роки, а Валентин Балтак розповів присутнім про жінок у житті поета.

Герб міста Балтійська

В приміщенні Центральної дитячої бібліотеки імені Максима Горького міста Балтійська відбувся цей літературно-музичний вечір

Організатором вечора «Україно моя – душа моя!», що відбувся 18 квітня в місті – головній військово-морській базі Балтійського флоту, виступила працівник бібліотеки Ольга Сивук. Присутнім було запропоновано звернутись до багатої спадщини українського народу, його історії, культури та інших здобутків.

Є історія і мова народу – є і сам народ. На підтвердження цієї тези на протязі всього вечору звучали різноманітні пicнi, вірші, гуморески, роздуми учасників.

Символ КалінінградуУкраїнська нацiонально-культурна автономiя «Батькiвщина» міста Калінінграда відсвяткувала 15–рiччя з дня його створення

22 листопада українська нацiонально-культурна автономiя «Батькiвщина» святкувала 15–рiччя з дня створення хору народної пiснi «Україна». Це був перший український творчий коллектив, який зразу ж став широко вiдомим в калiнiнградському регiонi, а згодом і за його межами.

Шевченківський сувенір від Володимира МайбоженкаПро самміт парламентаріїв регіонів Росії, України і Польші в Калінінграді

З 5-го по 8 лютого в Калiнiнградськiй областi по запрошенню обласної думи находилась з офiцiйним вiзитом делегацiя Київської обласної ради (КОР) пiд керiвництвом голови обласної ради Володимира Володимировича Майбоженка. Крiм нього в наш анклавний регiон Російської Федерації прибули також керiвник виконавчого аппарату КОР Каленик Олег Iванович, президент Всеукраїнської асоцiацiї робiтникiв нафтопродуктоозабезпечення, депутат областнї Ради Корбан Олег Борисович, президент Всеукраїнської асоцiацiї робiтникiв целюлозо-паперової галузi Лобанов Євген Володимирович, помiчник голови КОР, секретар делегацiї Авраменко Олександер Володимирович.

Герб міста КаліннградуУкраїнці самої західної області Росії відсвяткували ювілей свого колективу

У листопаді українська громада Калiнiнградської області відсвяткувала 10-річчя хору «Співи України». Свято проходило в Будинку культури залiзничникiв. Перед початком урочистого концерту бажаючі могли оглянути, а хто хотів, то і придбати рiзноманiтнi вишивки та iншi вироби, які пропонувала незмінна учасниця всіх наших заходів Тамара Синиченко. Крiм цього у фойє була розгорнута фотовиставка, яка розповіла про творчий шлях, пройдений хором за ці роки.

Лідер українців Калінінградської області  Анатолій  Костюк

Українці Калінградської області не забувають свої корені

Наша Українська національно-культурна автономія «Батьківщина» за роки свого існування стала одним з помітних і активних суб'єктів суспільного і культурного життя Калінінградської області. Ми і пропагуємо українську культуру, і допомагаємо проживаючим в області українцям не забувати свої корені. Щороку в Калінграській області проходить День української культури. У ньому беруть участь і наших виконавців, і запрошені артисти з Польщі, Литви й України. Це дуже великий захід, проходить він в кращому концертному залі Калінінграда, і кожен раз стає помітною подією в культурному житті регіону.

Герб Калінінградської області

У янтарному Калінінграді зустрілися діти українців самого західного регіону Росії та Польщі

У Калiнiнградi вiдбувся міжнародний дитячий український фольклорний фестиваль. Це перший такий захід у балтійському місті на крайньому заході Росії, який провела українська національно-культурна автономія «Батьківщина», але він має всi пiдстави стати традицiйним.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка