Тетяна Ключникова, голова Ради НКОУ,,Криниця,,
Тетяна Ключникова, голова Ради НКОУ,,Криниця,,

Все почалось із запрошення…

Все почалося із запрошення до участі у роботі науково-практичної конференції «Країни світу: історія та сучасність» секції україністики, яку два роки поспіль проводить московський Палац дитячої та юнацької творчості на Воробйових горах. Молодь нашого національно-культурного об'єднання українців «Криниця» з міста Пушкіно Московської області вже мала досвід роботи в такому заході, тому залюбки взялася до роботи. Гуртом підбирали тему, яка була б цікавою і для дослідників, і для слухачів. Підійшли до справи з гумором: вирішили об'єднати корисне з приємним, вибравши тему «Українські вареники». Міркували при цьому: робота - роботою, а їсти хочеться завжди, то ж байдужих не буде. Працювали з захопленням, провели серйозні дослідження, дуже ретельно відтворили історію національного кулінарного бренду. Виявилось, що українські вареники - не просто смачна страва, а справжня магічна сила! Та про все по черзі.

14 квітня 2012 року, напередодні Великодня, відбулося засідання секції «Україністики». Все було чинно і серйозно. До складу компетентного журі увійшли: завідуюча відділом Міжнародного співробітництва Московського мiського палацу дитячої (юнацької) творчості В.М. Бєлієва, викладач української мови фiлологiчного факультету МГУ iм. М.В. Ломоносова, доцент О.О. Остапчук, ІІ-й секретар Посольства України в РФ І.М. Єгорова, I-й секретар Консульського вiддiлу МЗС РФ Т.Б. Попова, перший заступник Голови ОУР, головний редактор порталу УКРРОСІНФО В.Г. Гіржов, письменник, журналiст I.О. Сидоренко, к.ф.н., викладач української мови та літератури Н.А. Шовгун. На їх суд було винесено 10 навчально-дослідницьких робіт учнів з Москви, Підмосков'я та Нижнього Новгорода.

Тематика доповiдей була надзвичайно широкою і цікавою. Тут були виступи про сприйняття України росiйською молоддю, про росiйсько-українськi науковi зв'язки у ХХI сторiччi; туристичне спрямування: «Українськими мiсцями Москви», «Санкт-Петербург та Львiв - двi культурнi столицi», «Україна туристична»; проектнi роботи, присвяченi знаковим постатям в українськiй iсторiї: княгинi Ользi, Роксоланi, М.В. Гоголю; цiкавi дослiдження про символи, котрi в уявi пересiчної людини пов'язанi зi словом «Україна»: український народний костюм, писанки.

Але з особливим нетерпінням учасники конференції чекали виступу юних учасниць з Пушкіно - Діани Зублевської та Алевтини Атаманенко, адже тема їх навчально-дослідницької доповіді підсвідомо збуджувала уяву та розпалювала апетит. ЇЇ розкриття підкріплювалося практичними доказами. «Українські вареники» представлялися на екрані у вигляді «смачних» світлин, кожна з яких супроводжувалася змістовними коментарями. Дівчатка з захопленням розповіли присутнім про історію виникнення українських вареників, про те, що вони неспроста мають вигляд півмісяця, бо несуть у собі магічну силу - побажання сімейного щастя, домашнього затишку та достатку. Саме тому молоді дівчата-дружки несли їх нареченій на другий день весілля, а жінки - породіллі після пологів. На варениках ворожили дівчата на свято Андрія. Їх готували, коли в господарстві телилася корова чи ягнилася вівця, коли збирали урожай у полі. Вони являються окрасою святкового різдвяного столу і повсякденною стравою. Дізналися також і про те, що в деяких західних областях України вареники називають «пирогами», що пісня січових стрільців «Із сиром пироги» - це пісня про вареники з сиром - улюблену страву українських козаків.

Знайшлося місце в доповіді і найбільшим вареникам-рекордсменам, які увійшли до книги рекордів Гіннеса. Побачили учасники і пам'ятники вареникам в різних країнах світу, почули фольклор та уривки з творів художньої літератури, в яких з любов'ю оспівані українські вареники. Закінчили доповідь юні криничаночки байкою Дарини Златьєвої «Найсмачніший Український вареник», про те, як всі вареники світу вибирали найдостойнішого: «І обрали найсмачнішим Українським вареником вареника з містечка Христинівки, бо не той вареник є українським, що називається так, або має диплом найдорожчий, а той, котрий зліплено з любов'ю, в якому свято та казка народна живе, від якого душа палає та, безумовно, грає апетит, наче якась магічна музика!».

А на завершення виступу дівчатка пригостили всіх присутніх справжнісінькими домашніми українськими варениками, які ж самі і наварили! В глиняних глечиках, на вишитих рушниках, манили до себе вареники з капустою, картоплею зі шкварочками, абрикосами, вишнями та, навіть, ліниві вареники з сиром і медом. Слова підтверджувалися реальним прикладом. Тож не важко було здогадатися, що після такої презентаціі всі присутні і члени журі одностайно визначать переможців. Ними стали наші юні пушкінські україночки з Підмосков'я. Дипломи переможців дісталися Зублевській Діані та Алевтині Атаманенко, а також подяка їх творчому керівникові - Тетяні Миколаївні Ключниковій.

Радісні і окрилені верталися додому. Натхненні перемогою, вирішили провести СВЯТО УКРАЇНСЬКОГО ВАРЕНИКА у своєму національно-культурному об'єднанні українців «Криниця» в Пушкіно. Цю ідею активно підтримали всі «криничани». До справи теж підійшли з вогником, з видумкою. Заздалегідь оголосили конкурси по номінаціях: найсмачніший український вареник, найбільший український вареник, найколоритніший український вареник, навіть конкурс на найкращу байку про українського вареника! До свята запросили членів національно-культурних автономій татар, німців, мордви та азербайджанців. Гості також проявили фантазію і прийшли на вечір зі своїми національними «родичами» українських вареників - дбайливі господарочки принесли смачні татарські манти та смажені біляші.

Свято розпочалося з української народної пісні «А мій милий вареничків хоче» у виконанні вокального ансамблю «Чиста водиця». І як же тут не захотіти вареників, коли на столі парують вареники з картоплею і шкварочками та вареники з лівером від Поліни Поліщук, вареники з абрикосами від Наталії Атаманенко, вареники з вишнями від Лариси Шапран, вареники з сиром від Галини Дейнеки, вареники з м'ясом від Тамари Ляхової, вареники з капустою від Тетяни Ключникової, ліниві вареники з сиром від Людмили Андрейко та з сиром і корицею, з сиром і кропом від Лесі Попової, а також вареники з секретом від Галини Семенюк! Можете собі уявити, як заздрили присутні членам журі, які апетитно…

А до його складу увійшли гості: член Ради письменників Росії, поетеса і відповідальний секретар Фонду дитячої та юнацької творчості «Соняшничок» Роза Шорнікова та відомий поет-пісняр Владислав Шорніков, журналіст, кореспондент районної газети «Маяк» Тетяна Грінівецька та голова місцевої національно-культурної автономії татар «Вазифа» Хамдія Рамаєва. Журі прискіпливо дегустувало страви, вислуховуючи авторські коментарі, і визначало переможців. В результаті, всі вареники були удостоєні нагород і найкращих слів, але «Смачна парочка - Максим та Одарочка» від Галини Семенюк побила всі рекорди популярності і шокувала уяву присутніх. По-перше - це найбільші вареники на святі; по-друге - найколоритніші, бо були оформлені під козака та молодичку і ніби моргали, як живі; по-третє - вони були з таким секретом, який могла придумати тільки уява художниці - в середині кожного вареника було ще по 20 маленьких вареників з капустою, картоплею, сиром і вишнями!!! І цілком справедливо вони були удостоєні ГРАН-ПРІ! Члени журі довго вихваляли господинь за їх уміння, фантазію і терпіння. Вони також відзначили переможця у конкурсі на кращу байку про українського вареника. Ним став член нашої «Криниці», поет і співак Владислав Москальов.

Та цим свято тільки розпочалося. Поки працювали члени журі, дівчатка-переможці Алевтина та Діана презентували свою доповідь зацікавленим слухачам. На екрані паралельно демонструвався слайд-фільм, який наочно підтверджував тріумф українського вареника у світі та перемогу наших талановитих україночок на науково-практичній конференції у Москві.

А потім був конкурс для мужніх чоловіків, який називався «Цибулька». Юний помічник і головний рефері конкурсів Олександр Поліщук з секундоміром у руці слідкував за швидкістю нарізання цибулі для засмажки. У конкурсі «Очумілих ручок» господині на швидкість розкачували тісто та ліпили вареники. Треба було не тільки швидко, але й гарно та міцно зліпити вареники, щоб вони мали естетичний вигляд та не розварилися у воді. А увінчалося свято змаганням на швидкісне поїдання вареників, під назвою гоголівського персонажу «Пацюк». Після цього фінального конкурсу апетит у присутніх досягнув критичної величини, тому дальше стримувати природну потребу організатори не стали і запросили всіх на гостину. Смакували, ласували досхочу, насолоджуючись всім розмаїттям українського кулінарного бренду. Веселий сміх і доброзичлива атмосфера панували за столом…

Знайшлося місце на вечорі і для поетичного слова, і для пісні. Гості з Москви Роза та Владислав Шорникові читали свої літературні твори, а сімейний вокальний ансамбль «Барвінок» порадував своїм співом. Ось так участь у науково-практичній конференціі стала справжньою перемогою українського кулінарного бренду та СВЯТОМ УКРАЇНСЬКОГО ВАРЕНИКА в Пушкіно.

Є вареники у хаті - в Україні все гаразд:

Всі - щасливі і багаті, щедре сонце світить в нас!

Слава хаті українській, слава нашій всій землі,

І вареникам у мисці, що на нашому столі!

Голова Ради НКОУ «Криниця», Член Консультативної Ради з питань національностей Уряду Московської області

Тетяна Миколаївна КЛЮЧНИКОВА

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Доповідь на секції україністики
Доповідь на секції україністики
Ой, які смачні вареники!
Ой, які смачні вареники!
Журі ретельно перевіряє докази науково-практичних досліджень...
Журі ретельно перевіряє докази науково-практичних досліджень...
Ми - переможці!
Ми - переможці!
Пушкінські переможці з членами компетентного журі
Пушкінські переможці з членами компетентного журі
,,А мій милий вареничків хоче,, співає вокальний ансамбль ,,Чиста водиця,,
,,А мій милий вареничків хоче,, співає вокальний ансамбль ,,Чиста водиця,,
Ліпимо вареники з капустою
Ліпимо вареники з капустою
Журі прискіпливо дегустувало страви, вислуховуючи авторські коментарі, і визначало переможців
Журі прискіпливо дегустувало страви, вислуховуючи авторські коментарі, і визначало переможців
Презентація доповіді-переможниці та демонстрація слайд-фільму ,,Українські вареники,,
Презентація доповіді-переможниці та демонстрація слайд-фільму ,,Українські вареники,,
Вареники з секретом від Галини Семенюк  удостоєні ГРАН-ПРІ
Вареники з секретом від Галини Семенюк удостоєні ГРАН-ПРІ
Конкурс для мужніх чоловіків ,,Цибулька,, для засмажки
Конкурс для мужніх чоловіків ,,Цибулька,, для засмажки
Конкурс на швидкісне поїдання вареників  ,,Пацюк,,
Конкурс на швидкісне поїдання вареників ,,Пацюк,,
Гостина - Свято українського вареника
Гостина - Свято українського вареника
Сімейний ансамбль ,,Барвінок,, порадував своїм душевним співом
Сімейний ансамбль ,,Барвінок,, порадував своїм душевним співом
Ліниві варенички
Ліниві варенички
Без коментарів - вареники з сиром
Без коментарів - вареники з сиром

На світлинах: Тетяна Ключникова, голова ради НКОУ ,,Криниця,,. Доповідь на секції україністики. Ой, які смачні вареники! Журі ретельно перевіряє докази науково-практичних досліджень... Ми - переможці! Пушкінські переможці з членами компетентного журі. ,,А мій милий вареничків хоче,, співає вокальний ансамбль ,,Чиста водиця,,. Ліпимо вареники з капустою. Журі прискіпливо дегустувало страви, вислуховуючи авторські коментарі, і визначало переможців. Презентація доповіді-переможниці та демонстрація слайд-фільму ,,Українські вареники,,. Вареники з секретом від Галини Семенюк удостоєні ГРАН-ПРІ. Конкурс для мужніх чоловіків ,,Цибулька,, для засмажки. Конкурс на швидкісне поїдання вареників ,,Пацюк,,. Гостина - Свято українського вареника. Сімейний ансамбль ,,Барвінок,, порадував своїм душевним співом. Ліниві варенички. Без коментарів - вареники з сиром.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка